MY MARYNARZE

My jesteśmy marynarze i pływamy jak żeglarze.
Niczego się nie boimy po morzach, oceanach pływamy.
Nie groźna nam żadna burza i wichura,
która nie zerwie nam nigdy naszego kaptura.
Odważnie pływamy, różne zakątki odkrywamy
i zawsze do wymarzonego celu w przyjaźni
z innymi dopływamy.

autorami wiersza są dzieci z grupy II „Marynarze”

 

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2016/2017, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola i naszej grupy: ALICJĘ I NATASZĘ. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „Marynarzy” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: Ewa, Dorota i Marzena.

Wszystkim „Marynarzom” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo! – takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

WYCIECZKA DO ZOO
W GDAŃSKU OLIWIE

19 czerwca dzieci wzięły udział w wycieczce do ZOO w Gdańsku Oliwie. Przedszkolacy z zainteresowaniem obserwowali i podglądali zwierzęta, ptaki, gady, płazy. Najbardziej jednak zachwycali się żyrafami, hipopotamami i słoniami. Wśród dzieci nie zabrakło znawców licznych okazów zwierząt, którzy szybko rozpoznawali nieznane gatunki. Kilka godzin spędzonych w ZOO minęło szybko i musieliśmy pełni wrażeń wracać do przedszkola.

FESTYN RODZINNY
W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

14 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. To już kolejna edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości. Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Bardzo dziękujemy Rodzicom za czynny udział w Festynie Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!

POKAZ TAŃCA DLA RODZICÓW

Dzieci przez cały rok szkolny systematycznie brały udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę. 8 czerwca przygotowały nie lada gratkę dla swoich Rodziców – pokaz tańca. Ach, cóż to było za wydarzenie. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w różnorodnych dziedzinach. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom zarówno umiejętności jak i pracowitości, którymi trzeba się wykazać podczas nauki tanecznych układów choreograficznych.

SPOTKANIE Z TATĄ BARTKA

Pewnego dnia na przedszkolaki z naszej grupy czekała niespodzianka. Dzieciaki odwiedził żołnierz Żandarmerii Wojskowej. Okazało się, że zaproszony gość to tata Bartka. W trakcie spotkania przedszkolaki zapoznały się z pracą żołnierza Żandarmerii Wojskowej oraz miały okazję obejrzeć lot dronu na parkingu przy przedszkolu.  Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane światełkami odblaskowymi. Niezapomniane wrażenie wywarło na dzieciach to spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

1 CZERWCA DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je w tym roku wewnątrz przedszkola, ponieważ zabrakło słońca nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci. Mimo nieciekawej pogody dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Największą atrakcją tego dnia był BAL PRZEBIERAŃCÓW. Radość dzieci była ogromna. W trakcie balu odbyły się liczne konkursy, zabawy muzyczno – taneczne, zawody zręcznościowo – sportowe. Jak przystało na Dzień Dziecka – nie zabrakło słodyczy.


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI
ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

30 maja 2017 roku o godzinie 11.00 w grupie „Marynarzy” i w grupie „Delfinki” odbyło się spotkanie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej wraz z psem służbowym. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się czym zajmują się żołnierze żandarmerii, jakie posiadają wyposażenie, w jaki sposób wykonują swoje zadania, jak należy zachowywać się w kontakcie z nieznajomym, groźnym psem, a także jak unikać zagrożeń ze strony zwierząt. Przedszkolaki zobaczyły również pokaz tresury psa służbowego. Utrwaliły podstawowe zasady ruchu drogowego.

DZIEŃ MAMY I TATY

23 maja 2017 roku o godzinie 16.00 w grupie „Marynarzy” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci bardzo przeżywały Dzień Mamy i Taty. Każdy przedszkolach chciał, by na uroczystości zorganizowanej w grupie mieć jakąś rolę: mówić wierszyk czy zaśpiewać piosenkę. Gdy zaproszeni na uroczystość Rodzice zobaczyli swoje przejęte pociechy występujące przed publicznością byli z nich  niezwykle dumni.

dalejm