WILKI MORSKIE

wilk-ruchomy-obrazek-0148 wilki wilk-ruchomy-obrazek-0148

 

GOOD LUCK
CLUB SQUASH GDYNIA

Rodzice Milana Korzeniewskiego zaprosili nas do swojego klubu. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pan Darek poświęcił czas chłopcom a drugi trener przeprowadził zabawy z dziewczynkami. Graliśmy w piłkę nożną, ścigaliśmy się z rakietkami do squash – tak aby piłka nie spadła. Bawiliśmy się również w inne fajne zabawy ruchowe. Wreszcie mogliśmy się wybiegać i wyskakać do woli. Rodzice Milana przygotowali dla nas również słodkości, owoce no i oczywiście soki żebyśmy mogli „naładować baterie” w przerwach między zabawami.

Dziękujemy rodzicom Milana za miłą atmosferę, fajną zabawę i ciekawie spędzony czas.

W POLIMEROWYM ŚWIECIE

Tym razem podczas warsztatów chemicznych samodzielnie wykonaliśmy kauczukowe piłeczki. Najpierw trzeba było wsypać klej polimerowy (taki proszek) przez lejek do formy. Później zafarbowaliśmy wodę barwnikiem na wybrany kolor. Następnie umieściliśmy formę w pojemniku z barwnikiem. Trzeba było tak długo ugniatać i mieszać formę patyczkiem aż przez mały otwór w formie wleje się zabarwiona woda do środka. Woda miała sprawić, że piłka zafarbuje się na wybrany kolor. Klej w proszku natomiast w połączeniu z wodą zacznie się kleić. Po wyciągnięciu z wody piłka była gotowa. Na koniec warsztatów mogliśmy zabrać własnoręcznie wykonane piłeczki.

 

WYKORZYSTUJEMY PRZETWORY MLECZNE

Podczas rozmów na temat „Co możemy zrobić z mleka?” postanowiliśmy wykonać „coś pysznego” z przetworów mlecznych. Ponieważ bardzo lubimy słodkości zrobiliśmy przepyszny sernik na zimno. Mieliśmy dużą frajdę w trakcie miksowania i mieszania ale największą wtedy gdy mogliśmy „wylizywać” pojemniki po serku homogenizowanym i podkradać biszkopty.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się przy wielkanocnym stole. Złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się jajkiem i wspólnie zjedliśmy śniadanie. Wzięliśmy wykonane przez nas koszyczki i ruszyliśmy na poszukiwanie prezentów od zająca.

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

dalejm