GRUPA III – ŻEGLARZE

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola i naszej grupy: DAWIDA. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „Żeglarzy” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: Ewa, Dorota i Marzena.

Wszystkim „Marynarzom” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo! – takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

SPOTKANIE Z JASZCZURKĄ

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać jaszczurkę – AGAMĘ BRODATĄ. Poznały zwyczaje tego gatunku jaszczurki, dowiedziały się, jak żyje i co zjada na śniadanie. Przedszkolaki dzięki spotkaniu się z  jaszczurką odkryły, że choć ONA nie łasi się jak kot i nie merda ogonem jak pies, to może być świetnym przyjacielem człowieka.

WARSZTATY LABORATORYJNE
„MAGNETYZM – NIEWIDZIALNA SIŁA”

15 lutego 2018 roku  w godzinach od 9:00 do 14:00 na terenie naszego przedszkola odbyły się kolejne warsztaty laboratoryjne prowadzone przez firmę SMART_LAB z Gdańska.

Tematem spotkania był: „MAGNETYZM – NIEWIDZIALNA SIŁA”.

W trakcie warsztatów dzieci sprawdzały jak działają magnesy, dowiedziały się czym są bieguny i dlaczego kompas może przydać się w wyprawie. Zajęcia oparte były przede wszystkim na serii doświadczeń pokazujących wiele właściwości magnesów.

ZIMOWA OLIMPIADA

9 lutego w naszym przedszkolu odbyła się ZIMOWA OLIMPIADA SPORTOWA. Na wzór olimpijskich tradycji rywalizację poprzedziła ceremonia otwarcia z uroczystym wniesieniem znicza, przemarsz i prezentacja drużyn. Zmagania sportowe zaczęły się od ślubowania sportowców i odśpiewaniem przedszkolnego hymnu olimpijskiego. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwała Pani Dyrektor oraz nauczycielki.

„POWIEDZIAŁ NAM BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK…”

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy „ostatki” – ostatki dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. Najważniejszym akcentem Tłustego Czwartku w naszym przedszkolu były faworki samodzielnie przygotowane przez dzieci.

FAWORKI, FAWORKI

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku piekły wraz ze swoimi paniami faworki. Pod bacznym okiem pań, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa dzieci samodzielnie przygotowywały ciasto i „wyczarowywały” faworki.

ZIMA, ZIMA JEST WŚRÓD NAS

Kiedy w naszym ogródku pojawił się pierwszy śnieg na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Zaraz po śniadaniu chciały wyjść do ogrodu. Życzenie ich zostało spełnione, bo zima to pora przez dzieci kochana.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka do przedszkola przybyli bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. „Żeglarze” bardzo wdzięcznie i szczerze wyrazili swoje  przywiązanie i szacunek kochanym Dziadkom. W pierwszej kolejności zaprezentowały program artystyczny. Po zakończeniu części artystycznej dzieciaki swoim najbliższym wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. 

dalejm