GRUPA III – ŻEGLARZE

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola i naszej grupy: DAWIDA. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „Żeglarzy” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: Ewa, Dorota i Marzena.

Wszystkim „Marynarzom” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo! – takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

WARSZTATY LABORATORYJNE
„ElektroFun”

19 kwietnia 2018 roku  dzieci wzięły udział w kolejnych warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez firmę SMART_LAB z Gdańska. Tematem spotkania był „ElektorFun”.

SPOTKANIE W OPEC GDYNIA

10 kwietnia 2018 roku wspólnie z dziećmi odwiedziliśmy przedsiębiorstwo OPEC Gdynia, które zajmuje się produkcją, dystrybucją i dostawą energii cieplnej oraz wytwarzaniem energii elektrycznej. OPEC zaspakaja potrzeby klientów w zakresie dostawy ciepła w sposób: nowoczesny, bezpieczny, niezawodny, przyjazny środowisku.

KAMPANIA „ODPROWADZAM SAM”

Od 1 kwietnia bierzemy udział w szóstej edycji kampanii dla gdyńskich publicznych przedszkoli i szkół podstawowych pn. „Odprowadzam Sam”. Kampania ma charakter edukacyjno-promocyjny i ma za zadanie zachęcić dzieci w wieku 3-7 lat (wszystkie przedszkolne grupy wiekowe oraz klasy „0”  szkół podstawowych) i ich rodziców do regularnego chodzenia pieszo do przedszkola lub szkoły.

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu dzieci bardzo starannie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Już od rana dzieci czekały na Zajączka, widząc ślady jakie zostawił w przedszkolu.  Najpierw jednak było śniadanie wielkanocne przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem i babeczką. Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia i z apetytem zjedliśmy śniadanko.

Potem dzieci spotkała kolejna niespodzianka, odwiedził je Zajączek, który przekazał prezenty, ukryte w przedszkolu. Dzieci musiały je odszukać.

 

MALOWANIE JAJEK

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. W naszej grupie dzieci również miały okazję farbować jajka na różne kolory.

WIELKANOCNA BABA

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Jak tradycja każe, podczas Świąt pieczemy Baby Wielkanocne. I też takie zrobiliśmy.

WIELKANOCNA PALMA

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem. W naszym przedszkolu tuż przed Wielkanocą rozpoczyna się czas przygotowań. Dzieci w swoich grupach uczą się wykonywać własnoręczne ozdoby i dekoracje. W „Żeglarzach” na zajęciach dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały wspaniałą, kolorową  palmę wielkanocną.

PRZYWITANIE WIOSNY

 Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu przedszkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

MARZANNA

20 marca „Żeglarze” zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie.

dalejm