GRUPA III – ŻEGLARZE

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola i naszej grupy: DAWIDA. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „Żeglarzy” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: Ewa, Dorota i Marzena.

Wszystkim „Marynarzom” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo! – takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

BIEG PO ZDROWIE 2 O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 44 W GDYNI

Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój organizmu młodego człowieka. 8 stycznia dzieci wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez młodzież Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdyni.

WIGILIJNY OBIAD

Każdego roku w naszym przedszkolu spożywamy niezwykły obiad, nazywany WIGILIJNYM OBIADEM. Zgodnie ze staropolską tradycją przed obiadem przedszkolaki i pracownicy złożyli sobie świąteczne życzenia.

JAK CO ROKU O TEJ PORZE, ŚWIĘTA DO NAS SIĘ ZBLIŻAJĄ Z TEJ OKAZJI RODZICE I NAUCZYCIELE DLA PRZEDSZKOLAKÓW PRZEDSTAWIENIE MAJĄ

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. 19 grudnia w naszym przedszkolu były wystawiane „Jasełka” w formie pantomimy. W aktorów wcielili się Rodzice i Nauczyciele.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

12 grudnia 2017 roku o godzinie 13.00 dzieci spotkały się na terenie przedszkola ze Świętym Mikołajem, na którego czekały cały rok. Wszystkie dzieci kochają Mikołaja. To on przynosi mnóstwo prezentów, z których bardzo się cieszą duzi i mali.

CZAS PIERNICZKÓW

Pod koniec listopada dzieci w grupie upiekły pierniczki, które przeznaczone zostały na kiermasz charytatywny dla Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. W grudniu zaś wraz z rodzicami spotkali się w przedszkolu na wspólnym dekorowaniu upieczonych przez przedszkolaków pierników. Mamy naszych milusińskich chętnie włączyły się do akcji, upiekły ciasteczka, pierniczki i przyniosły do przedszkola.  Ozdobione pierniczki zostały spakowane w małe paczuszki i przeznaczone na kiermasz. Dziękujemy za hojność wszystkim Rodzicom.

ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE

12 grudnia dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów TEATRU GARGULEC „Dwa pingwiny Pink i Punk.” Na dalekim biegunie północnym żyją sobie dwa pingwiny. Grzeczny Pink i Punk – rozrabiaka. Czy warto budzić ze snu niedźwiedzia polarnego? Czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Czy można się śmiać z czyjegoś nieszczęścia? Pewne jest jedno – śnieżny taniec pingwinów rozweseli nawet smutasa. Bajka uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Piękne kostiumy, wesoła muzyka, dużo śmiechu i wspólnej zabawy.

MOBILNA KOSMETYCZNA MANUFAKTURA
ŚWIAT ŚWIEC

Dzieci miały okazję z pomocą pracowników SMART_LAB z Gdańska stworzyć własną kolorową i pachnącą świecę, która umili nie tylko wieczorne, chłodne wieczory.

CZARY MARY, CZARY MARY
CZAS ANDRZEJEK

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.

W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszej grupie andrzejkowe wróżby odbyły się środę 28 listopada.

dalejm