GRUPA III – ŻEGLARZE

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola i naszej grupy: DAWIDA. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „Żeglarzy” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: Ewa, Dorota i Marzena.

Wszystkim „Marynarzom” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo! – takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

no images were found

WYCIECZKA DO KIEŁPINA

21 czerwca wspólnie z innymi dziećmi z naszego przedszkola wybraliśmy się na wycieczkę. Rano wyjrzeliśmy za okno – świeciło piękne słońce, zapowiadał się słoneczny dzień pełen radości i przygód. Godzina 8:00 zbiórka przed przedszkolem. Autokary są? No to ruszamy! Celem naszej wycieczki było gospodarstwo agroturystyczne w Kiełpinie koło Kartuz.  Droga minęła nam bardzo szybko i zanim się spostrzegliśmy byliśmy na miejscu.

 

no images were found

no images were found

Po przyjedźcie na miejsce mogliśmy troszeczkę odpocząć po podróży. Zaraz potem odbyliśmy  półgodzinną przejażdżkę wozem drabiniastym po okolicy. Zaraz potem zostaliśmy oprowadzeni po całym gospodarstwie. Widzieliśmy gąski, kury, perliczki, bażanty, gołębie, a nawet pawie. Widzieliśmy owieczki, kózki i jednego groźnie wyglądającego kozła. Obejrzeliśmy narzędzia, jakimi dawniej posługiwano się na wsi przy uprawie roli. Potem poszliśmy do stajni, gdzie zapoznaliśmy się z konikami oraz mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe dojenie krowy. Po zabawie na placu zabaw  przyszła po nas gospodyni i zaprowadziła nas do izby, gdzie samodzielnie wypiekaliśmy pyszne bułeczki. Pani gospodyni opowiedziała nam jak powstaje ciasto na takie bułeczki, a także pokazała nam ogromny piec, w którym takie bułeczki są wypiekane. Później natomiast dostaliśmy masę solną i mogliśmy z niej ulepić figurkę – pamiątkę dowolnego kształtu.

 

no images were found

no images were found

ŚWIĘTO TATY

19 czerwca o godzinie 15.30 do przedszkola przybyli TATUSIOWIE „Żeglarzy”. Wszystkich przybyłych gości przywitały Panie, Dorota i Ewa.

 

no images were found

no images were found

Po przywitaniu  i przesłaniu iskierki – Serduszka – rozpoczęła się wspólna zabawa, w trakcie której można było zauważyć na twarzach wszystkich zgromadzonych gości uśmiech i radość.

 

no images were found

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania.

 

no images were found

Tatusiom życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA!

 

no images were found

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ
GDYNIA ŚRÓDMIEŚCIE

18 czerwca dzieci z naszej okazji miały okazję wziąć udział w wycieczce do Straży Pożarnej Gdynia Śródmieście.

no images were found

no images were found

Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki.

no images were found

no images were found

WARSZTATY EDUKACYJNE
„KAMPANIA ODPROWADZAM SAM”

13 czerwca w ramach kampanii „Odprowadzam Sam” dzieci z naszej grupy miały okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzieci utrwalały sobie wiadomości dotyczące, jak bezpiecznie poruszać się pieszo oraz rowerem. Chętnie uczestniczyły w scenkach obrazujących przykładowe sytuacje  na drodze. Odgrywając różne role, mogły zaprezentować przed rówieśnikami, jak bezpiecznie zachować się na przejściu dla pieszych.

 

no images were found

no images were found

WYCIECZKA PORT WOJENNY GDYNIA OKSYWIE

7 czerwca dzieci miały okazję wziąć udział w wycieczce do Portu Wojennego Gdynia Oksywie.

no images were found

no images were found

Wszystkie dzieci mogły wejść na pokład okrętu szkolnego ORP „Wodnik”.

 

no images were found

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI PORADNI
PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ 
NR 3 W GDYNI

30 maja dzieci wzięły udział w kolejnych warsztatach prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Gdyni, w trakcie których rozpoznawały i wyrażały emocje, uczyły się w jaki sposób nawiązywać pozytywne relacje w grupie rówieśniczej, rozwiązywać problemy i sytuacje konfliktowe.

no images were found

no images were found

PIECZEMY CIASTECZKA DLA MAMY

Przygotowując upominki dla mam dzieciaki nie mogły zapomnieć o słodkim prezenciku. Postanowiły do prezentu dołączyć słodkie, kruche ciasteczka, które samodzielnie upiekły w przedszkolu.

 

no images were found

no images were found

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY

29 maja dzieci z naszej grupy zaprosiły do przedszkola wszystkie MAMUSIE. Zaproszonych gości przywitały Panie, Ewa i Dorota. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy wysłaniem iskierki – Serduszka.

no images were found

no images were found

Każde dziecko złożyło Mamie życzenia wręczając własnoręcznie wykonany prezent oraz częstując gości słodką niespodzianką.

no images were found

Mile spędzone chwile  dostarczyły zarówno Mamom jak i przedszkolakom wiele wzruszeń.

no images were found

KONKURS FILMOWY

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w konkursie na nakręcenie krótkometrażowego filmu na temat „Dzieci wiedzą i powiedzą, jak dbać o czystość powietrza”. Celem konkursu było rozwijanie postaw proekologicznych wśród dzieci przedszkolnych, zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń płynących z zanieczyszczenia powietrza, ograniczenia zużycia energii, promowanie zasad gospodarki cyrkulacyjnej oraz zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z ogrzewania się piecami węglowymi na rzecz ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej.

no images were found

no images were found

WARSZTATY LABORATORYJNE SMART_LAB

24 maja 2018 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 na terenie naszego przedszkola odbyły się kolejne warsztaty laboratoryjne prowadzone przez firmę SMART_LAB z Gdańska. Tematem spotkania były „EFEKTOWNE REAKCJE CHEMICZNE – OGIEŃ”.

no images were found

no images were found

no images were found

dalejm