GRUPA III – ŻEGLARZE

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola i naszej grupy: DAWIDA. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „Żeglarzy” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: Ewa, Dorota i Marzena.

Wszystkim „Marynarzom” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo! – takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

SPOTKANIE Z MAMĄ LARYSY I LETYCJI

W dniu 24  listopada dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z Panią Sędzią Sądu Rejonowego w Gdyni. Pani sędzia w bardzo profesjonalny sposób przekazała naszym dzieciom wiedzę dotyczącą funkcjonowania sądów.

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada 2017 roku Przedszkole Nr 35 „Pod Żaglami” przybyły duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, pluszowe misie ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.

PORTRET MISIA

W związku ze zbliżającym się Świętem Pluszowego Misia dzieci wraz z Rodzicami przygotowali wspólnie portrety swoich ulubionych pluszowych zabawek. Serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac.

 

WARSZTATY LABORATORYJNE
Z FIRMĄ SMART_LAB Z GDAŃSKA
„ZAGADKOWA KREW KAŁAMARNICY”

23 listopada dzieci  wzięły udział w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez Firmę Smart_Lab z Gdańska. Prowadzący warsztaty starali się pokazać dzieciom proste i ciekawe doświadczenia, które mogli samodzielnie i oczywiście bezpiecznie wykonać. Zajęcia były tak zaprojektowane,  aby rozbudzi ć naturalną ciekawość dzieci wobec świata.

„ANIOŁEK DLA HOSPICJUM”

W dniu 22 listopada dzieci z naszej grupy zabrały się do wyrobu pierniczków które przed Świętami Bożego Narodzenia będą zdobione w trakcie warsztatów wspólnie z Rodzicami, a następnie zostaną sprzedane na kiermaszu, a dochód przeznaczony będzie na rzecz Gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ PRZEDSZKOLA
MARTĄ SIKORSKĄ

22 listopada odwiedziła nas absolwentka naszego przedszkola, Marta Sikorska, studentka I roku Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji. Dzień 20 listopada ustanowiony został Dniem Praw Dziecka. Z tej też okazji Marta w trakcie spotkania próbowała przeprowadzić z dziećmi krótki wywiad na temat „Prawa w oczach dziecka”.

WYRÓŻNIENIE DLA MAI

Uprzejmie informujemy, że Maja Koziestańska zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Przedszkolak przyjacielem psa”. Składamy Mai najszczersze gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.  OGROMNE BRAWA!!!

 

PORANEK PATRIOTYCZNY

10 listopada w Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni z okazji Święta Niepodległości odbył się Poranek Patriotyczny, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki wraz personelem przedszkola. Program przygotowany przez dzieci z grupy V „Wilki Morskie” miał charakter patriotyczny, a jego celem było kształtowanie tożsamości narodowej.

SOK WARZYWNY

WSPÓLNE ZABAWY Z PANIA AGNIESZKA

dalejm