AHOJ, to my PIRACI !

PIRACKA Z NAS DRUŻYNA
WIELKĄ PODRÓŻ ROZPOCZYNA…

 

Jest nas 27 dzielnych i ciekawych świata przedszkolaków, 13 uśmiechniętych Piratek i 14 nieustraszonych Piratów. Naszymi Kapitanami są panie Justynka i Małgosia oraz pani Sylwia.  Tworzymy zgraną, wesołą załogę, mamy bardzo dużo energii, zapału do pracy  i wiele ciekawych pomysłów.  Staramy się postępować zgodnie z naszym „Pirackim Kodeksem”, być dla siebie mili, koleżeńscy i pomagać sobie wzajemnie w różnych sytuacjach. Każdego dnia na pokładzie pirackiego okrętu czekają na nas nowe przygody i wyzwania. Uczymy się poprzez zabawę, zdobywamy nowe umiejętności i rozwijamy nasze zdolności a najstarsi z nas przygotowują się już do podjęcia obowiązków szkolnych.

Z pirackim pozdrowieniem !

JESIENNY TANIEC Z CHUSTECZKAMI

ŚWIĘTO MARCHEWKI

WYCIECZKA NA KOMISARIAT POLICJI

BARDZO SMACZNE I ZDROWE
SĄ KOKTAJLE OWOCOWE

APETYCZNE PRACE PLASTYCZNE

Doskonalimy sprawność manualną podczas zwijania pasków papieru w zgrabne kółeczka, które przyklejone w konturze utworzyły apetyczne winogrona. Tak powstawały niezwykle efektowne prace plastyczne, których wykonanie dostarczyło dzieciom dużo radości.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek  29 września   obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom  dyplomy „SUPER CHŁOPAKA”, złożyły życzenia, uściskały

Wszystkim chłopcom – małym i  trochę większym
życzymy abyście byli pomocni jak komputer
szybcy jak japoński skuter
sympatyczni jak maskotka
i słodziutcy jak … szarlotka!!!

 

POSŁUGUJEMY SIĘ SPRAWNIE NOŻEM I WIDELCEM

Jesteśmy już starszakami, dlatego też staramy się być coraz bardziej samodzielni. Sztuka posługiwania się sztućcami a szczególnie widelcem i nożem, to nie jest wcale łatwa sprawa, ale my z zapałem ćwiczymy  i już coraz lepiej sobie radzimy! Zachęcamy Rodziców do utrwalania zdobytych umiejętności w domu :)

BIEG PO ZDROWIE
o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdyni

Nasi  sportowcy spisali się na medal!

BAL PIRATÓW

W piątek, 15 września, stawiliśmy się na pokładzie naszego okrętu w pięknych  pirackich strojach. Wesoło bawiliśmy się przy dźwiękach marynarskich szant i pirackich piosenek. Wykazaliśmy się  dzielnością i sprytem podczas wykonywania różnych zadań. Odnaleźliśmy także list w butelce oraz mapę, która zaprowadziła nas do ukrytego skarbu. To był dzień pełen pirackich przygód. 

PIRACKA WYPRAWA PO SKARB

WESOŁE ZABAWY
W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

TAK BAWIMY SIĘ I PRACUJEMY