AHOJ, to my PIRACI !

PIRACKA Z NAS DRUŻYNA
WIELKĄ PODRÓŻ ROZPOCZYNA…

 

Jest nas 27 dzielnych i ciekawych świata przedszkolaków, 13 uśmiechniętych Piratek i 14 nieustraszonych Piratów. Naszymi Kapitanami są panie Justynka i Małgosia oraz pani Sylwia.  Tworzymy zgraną, wesołą załogę, mamy bardzo dużo energii, zapału do pracy  i wiele ciekawych pomysłów.  Staramy się postępować zgodnie z naszym „Pirackim Kodeksem”, być dla siebie mili, koleżeńscy i pomagać sobie wzajemnie w różnych sytuacjach. Każdego dnia na pokładzie pirackiego okrętu czekają na nas nowe przygody i wyzwania. Uczymy się poprzez zabawę, zdobywamy nowe umiejętności i rozwijamy nasze zdolności a najstarsi z nas przygotowują się już do podjęcia obowiązków szkolnych.

Z pirackim pozdrowieniem !

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO
W KIEŁPINIE

W GOSPODARSWIE

PIECZEMY PYSZNE BUŁECZKI

PRZEJAŻDŻKA WOZEM

NA PLACU ZABAW

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

11 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Straży Pożarnej Gdynia Śródmieście. Na miejscu przywitali nas dyżurujący strażacy oraz dziadek Liwii – strażak ochotnik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, jak trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca strażaków. Poznaliśmy zakres ich obowiązków i sprzęt  jakim  posługują się podczas pracy oraz  obejrzeliśmy pokaz sprawności. Dużą radość sprawiło nam zaproszenie na pokład wozu bojowego oraz obsługa węża strażackiego. Mogliśmy wtedy poczuć się jak prawdziwi strażacy.

WYCIECZKA DO STACJI UZDATNIANIA WODY

 13 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody. Pod przedszkolem czekał na nas podstawiony autokar, który zawiózł nas do Redy. Tam przywitały nas miłe panie, pani Małgosia i Ania, które przygotowały dla dzieci mnóstwo niespodzianek. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat roli wody w życiu człowieka, dowiedzieliśmy się jak wygląda obieg wody w przyrodzie i skąd bierze się woda w kranie. Później zwiedziliśmy różne pomieszczeni stacji i poczęstowani zostaliśmy czystą wodą. Stacja uzdatniania wody położona jest w pięknej, spokojnej okolicy co zachęciło nas do przyrodniczych obserwacji. W oczku wodnym szukaliśmy zielonych żab, obserwowaliśmy bociana Henryka oraz czerpaliśmy dobrą energię z drzew.

WYCIECZKA DO PORTU MARYNARKI WOJENNEJ

W dniu 07.06.2018r. pojechaliśmy na wycieczkę do Portu Marynarki Wojennej na Oksywiu. Na okręcie  ORP Wodnik mieliśmy okazję zwiedzić najważniejsze miejsca: pokład,  mostek kapitański oraz messę oficerską. W dowód naszej odwagi i hartu ducha otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz zostaliśmy przyjęci w poczet przyjaciół okrętu i jego załogi.

URODZINY JULKA i ALEKSA

Wszystkiego najlepszego …
Szczęścia i radości moc …
Ciepłego słoneczka co dzień … 
Kolorowych snów co noc …

WESOŁE ZABAWY
W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

URODZINKI FRANIA

Nie tylko życzenia dla Ciebie mamy,
również tysiąc całusów Ci przesyłamy!

DZIEŃ OTWARTY W SP6
WARSZTATY KREATYWNE
podczas których wyczarowaliśmy piękne bukiety z okazji święta mamy

ZWIEDZAMY CIEKAWE MIEJSCA W SZKOLE

MORSKA WYPRAWA

W środę, 9 maja, odwiedził nas dziadek Wiktora,  Kapitan Żeglugi Wielkiej, pan Włodzimierz Popiołek, który przez wiele lat pływał po morzach i oceanach. Piraci z zainteresowaniem wysłuchali  morskich opowieści, które nasz gość zilustrował zdjęciami z prywatnego albumu. To była prawdziwa  MORSKA WYPRAWA.  Dziękujemy :)

ZDROWYM BYĆ
WARSZTATY PROZDROWOTNE Z UDZIAŁEM RODZICÓW

 

CHCEMY MIEĆ ZDROWE ZĘBY
SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

Pani stomatolog  w ciekawy sposób przypomniała Piratom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo szczotkować zęby a później, pod czujnym okiem pani doktor,  w praktyce wykorzystały zdobyte umiejetności

WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO

UDZIAŁ W WARSZTATACH
BAŁTYCKI DOM I JEGI LOKATORZY

ZWIEDZANIE EKSPOZYCJI AKWARIUM

SPOTKANIE AUTORSKIE

Dnia 11 kwietnia 2018r w Bibliotece Miejskiej na Oksywiu spotkaliśmy się z autorką książki dla dzieci pt. „Koniki gdyńskie”, panią Dominiką Kraską. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Konik morski” zaprezentowanego przez autorkę w formie Teatru Kamishibai.

WARSZTATY LABORATORYJNE
Elektro FUN

CIEPŁO I BEZPIECZNIE
SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI OPEC

dalejm