WILKI MORSKIE

wilk-ruchomy-obrazek-0148 wilki wilk-ruchomy-obrazek-0148

Cześć ! To my – WILKI MORSKIE

„Pod Żaglami” jesteśmy już 4 rok i tworzymy naprawdę zgraną załogę. W tym roku do naszej załogi dołączyły jeszcze dwa nieustraszone wilki morskie- Małgosia i Ryszard.  Załoga liczy 25 osób w tym 11 chłopaków i 14 dziewczynek.  Opiekują się nami nasze Panie – Asia, Edyta, Ewa oraz kapitan statku „Pod Żaglami” Pani Basia W tym roku mamy zamiar dopłynąć do brzegu, czyli ukończyć przedszkole i pełni wiedzy i umiejętności oraz wspaniałych wspomnień popłynąć w kolejny rejs, ku szkolnej przygodzie.  Na razie pilnie zbieramy doświadczenia, rozwijamy nasze umiejętności i twórczą aktywność. Przy pracy wspólnie śpiewamy a po pracy beztrosko bawimy.  Nieobcy jest nam Kodeks Wilka Morskiego, chociaż nasza pamięć czasem zawodzi …  Wtedy z pomocą przychodzą nam nasze Panie i uciszają sztorm.

OTO NASZA ZAŁOGA

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

TROPIMY ZAJĄCA

FARBUJEMY JAJKA

SUPER DRZEWO – MINI KOMIKS

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że drzewa oczyszczają powietrze i dlatego są bardzo pożyteczne więc należy o nie dbać. Wspólnie też ułożyliśmy opowiadanie o dymiącym kominie, niebezpiecznym dymie i super drzewie, które uratowało całą planetę. Następnie zilustrowaliśmy plastycznie naszą historię.

BABKA WIELKANOCNA

WIOSENNE HODOWLE

Dziś w naszej sali założyliśmy hodowle roślin. Wiemy, że roślinkę można wyhodować z nasionka, cebuli, korzenia lub bulwy. Utrwaliliśmy naszą wiedzę na temat tego czego potrzebują rośliny do życia i troskliwie opiekujemy się nimi w naszej sali.

BAZIE W WAZONIE

MARZANNA Z MATERIAŁÓW ODPADOWYCH

SMOG CZY SMOK

Dziś dowiedzieliśmy się co to jest „smog”? I czym różni się od smoka. Wysłuchaliśmy legendy K.Kozłowskiego a następnie ułożyliśmy historyjkę obrazkową według kolejności chronologicznej. Staraliśmy się również ją opowiedzieć swoimi słowami. Bawiliśmy się też w „w wejście smoków i smogów” do melodii R.Strauss „Tako rzecze Zaratustra”.

POKAZ MODY – CHŁOPCY

POKAZ MODY – DZIEWCZYNKI

dalejm