WILKI MORSKIE

wilk-ruchomy-obrazek-0148 wilki wilk-ruchomy-obrazek-0148

Cześć ! To my – WILKI MORSKIE

„Pod Żaglami” jesteśmy już 4 rok i tworzymy naprawdę zgraną załogę. W tym roku do naszej załogi dołączyły jeszcze dwa nieustraszone wilki morskie- Małgosia i Ryszard.  Załoga liczy 25 osób w tym 11 chłopaków i 14 dziewczynek.  Opiekują się nami nasze Panie – Asia, Edyta, Ewa oraz kapitan statku „Pod Żaglami” Pani Basia W tym roku mamy zamiar dopłynąć do brzegu, czyli ukończyć przedszkole i pełni wiedzy i umiejętności oraz wspaniałych wspomnień popłynąć w kolejny rejs, ku szkolnej przygodzie.  Na razie pilnie zbieramy doświadczenia, rozwijamy nasze umiejętności i twórczą aktywność. Przy pracy wspólnie śpiewamy a po pracy beztrosko bawimy.  Nieobcy jest nam Kodeks Wilka Morskiego, chociaż nasza pamięć czasem zawodzi …  Wtedy z pomocą przychodzą nam nasze Panie i uciszają sztorm.

OTO NASZA ZAŁOGA

BIEG PO ZDROWIE
O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY
PODSTAWOWEJ NR 43

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W ramach GDYŃSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO – BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK spotkaliśmy się z panią policjantką. Podczas spotkania dowidzieliśmy się jak należy się zachować w kontaktach z nieznajomymi osobami, z obcym psem żeby być bezpiecznym. Utrwaliliśmy również zasady bezpieczeństwa na drodze.

 CZERWONY KAPTUREK
ZABAWA W TEATR

Podczas rozmów o teatrze przygotowaliśmy przedstawienie: samodzielnie wykonaliśmy scenografię, pacynki i rekwizyty. Ustawiliśmy krzesła na widowni – przygotowaliśmy nawet bilety.

SPOTKANIE Z SĘDZIĄ
SĄDU REJONOWEGO W GDYNI

Podczas tego spotkania mogliśmy przymierzyć togę; poznaliśmy symbolikę kolorów żabotów; założyć łańcuch. Budowaliśmy także makietę sali rozpraw z klocków lego.

CZERWONY KAPTUREK
W SĄDZIE

Dzisiaj zwiedzaliśmy sąd. Wzięliśmy udział w rozprawie podczas której WILK ZOSTAŁ OSĄDZONY I SKAZANY. Wilkowi udowodniono wszystkie złe uczynki i niewłaściwe zachowania. Świadkiem był GAJOWY a oskarżycielem posiłkowym BABCIA.

DEKOROWANIE PIERNICZKÓW NA KIERMASZ

 PIERWSZY ŚNIEG

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

OZDABIAMY PIERNIKI NA KIERMASZ
WARSZTATY Z RODZICAMI

Podczas warsztatów wspólnie z rodzicami ozdabialiśmy samodzielnie upieczone przez nas pierniki. Ciasteczka zostaną sprzedane a cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Bursztynowa Przystań.

dalejm