WITAJCIE
~ TO MY DELFINKI ~

W tym roku po raz pierwszy przekroczyliśmy próg naszego przedszkola. Wszystko jest dla nas nowe i nieznane ale za to bardzo ciekawe i tajemnicze. Jeszcze bardzo tęsknimy za rodzicami i dlatego zwłaszcza rano potrzebujemy wsparcia i słów otuchy. Nasze panie: Dorotka, Asia i Iwonka z Magdą dbają o to, żeby każdy z nas czuł się dobrze i bezpiecznie w przedszkolu. Jak tylko przestaną nam kapać łzy z oczu to stworzymy zgraną grupę. Będziemy wtedy pływać po morzu wiedzy, odkrywać nowe umiejętności a także szukać własnych pasji i zainteresowań.

UBIERAMY CHOINKĘ

Ponieważ trwają przygotowania do świąt więc i dzieci nie mają czasu do stracenia. Wszyscy wspólnie ubieraliśmy choinkę jednocześnie doskonaląc znajomość pojęć przestrzennych („wysoko-nisko”, „nad-pod”, „przed-za”)

PIERNIKOWANIE
WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW

Wspólnie z rodzicami ozdabialiśmy upieczone przez nas pierniczki. Dekorowaliśmy polewami w różnych smakach i kolorach, cukrowymi pisakami a także różnego rodzaju posypkami. Bardzo się staraliśmy ponieważ pierniki przeznaczone są na Świąteczny Kiermasz, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz HOSPICJUM DLA DZIECI BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ.

LABORATORIA FIZYCZNO-CHEMICZNE „SMART-LAB

Podczas zajęć laboratoryjnych wykonywaliśmy perfumy łącząc wodę, koncentrat zapachowy i alkohol. Doskonaliliśmy sprawność manualną podczas posługiwania się pipetką i zakraplaczem.

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

My Delfinki razem z naszymi paniami upiekliśmy pyszne ciasteczka – świąteczne pierniki. Najwięcej frajdy sprawiło nam wycinanie foremkami świątecznych kształtów.

PASOWANIE  NA PRZEDSZKOLAKA

My jesteśmy delfinki
Grzeczni chłopcy
I śliczne dziewczynki
Zapraszamy dzisiaj Was
Pasowania nadszedł czas.

LABORATORIA FIZYCZNO-CHEMICZNE „SMART-LAB”

DZIEŃ EDUKACJI
NASZ PIERWSZY WYSTĘP

ZAJĘCIA BADAWCZE

MUS OWOCOWY

OWOCOWE ZAGADKI

ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN

WARSZTATY
FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK

Dnia 19 września 2018 r. na terenie naszego przedszkola odbyły się warsztaty pt.” Fascynujący świat mrówek”, podczas których dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajami mrówek.

ZAJĘCIA LABOLATORYJNE

ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM