WITAJCIE
~ TO MY DELFINKI ~

W tym roku po raz pierwszy przekroczyliśmy próg naszego przedszkola. Wszystko jest dla nas nowe i nieznane ale za to bardzo ciekawe i tajemnicze. Jeszcze bardzo tęsknimy za rodzicami i dlatego zwłaszcza rano potrzebujemy wsparcia i słów otuchy. Nasze panie: Dorotka, Asia i Iwonka z Magdą dbają o to, żeby każdy z nas czuł się dobrze i bezpiecznie w przedszkolu. Jak tylko przestaną nam kapać łzy z oczu to stworzymy zgraną grupę. Będziemy wtedy pływać po morzu wiedzy, odkrywać nowe umiejętności a także szukać własnych pasji i zainteresowań.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
POZNAJEMY ZASADY BEZPIECZNEJ ZABAWY W OGRODZIE
I KONTAKTÓW Z NIEZNAJOMYMI

TŁUSTY CZWARTEK

LUBIMY SIĘ RAZEM BAWIĆ

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

BAL KARNAWAŁOWY

SMARTLAB – ROBIMY KLOCKI LEGO Z GIPSU

DOROŚLI DZIECIOM CZYLI JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

UBIERAMY CHOINKĘ

Ponieważ trwają przygotowania do świąt więc i dzieci nie mają czasu do stracenia. Wszyscy wspólnie ubieraliśmy choinkę jednocześnie doskonaląc znajomość pojęć przestrzennych („wysoko-nisko”, „nad-pod”, „przed-za”)

PIERNIKOWANIE
WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW

Wspólnie z rodzicami ozdabialiśmy upieczone przez nas pierniczki. Dekorowaliśmy polewami w różnych smakach i kolorach, cukrowymi pisakami a także różnego rodzaju posypkami. Bardzo się staraliśmy ponieważ pierniki przeznaczone są na Świąteczny Kiermasz, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz HOSPICJUM DLA DZIECI BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ.

LABORATORIA FIZYCZNO-CHEMICZNE „SMART-LAB

Podczas zajęć laboratoryjnych wykonywaliśmy perfumy łącząc wodę, koncentrat zapachowy i alkohol. Doskonaliliśmy sprawność manualną podczas posługiwania się pipetką i zakraplaczem.

 

dalejm