AHOJ, to my PIRACI !

PIRACKA Z NAS DRUŻYNA
WIELKĄ PODRÓŻ ROZPOCZYNA

piraci_2018

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola: LENKĘ I WIKTORIĘ i naszej grupy: LENKĘ H. i ROZALIĘ. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „PIRATÓW” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: dwie Panie Ewy i Dorota.

Wszystkim „PIRATOM” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo!
takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

 

ŚWIĄTECZNY OBIAD

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla wielu jest to  czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także w naszej grupie „Piratów” nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie.

Dzieci w odświętnych strojach od samego rana przygotowywały się do wigilijnego posiłku. Wreszcie nastała długo oczekiwana chwila – uroczysty obiad wigilijny. Panie złożyły dzieciom świąteczne życzenia. Następnie przedszkolaki dzieląc się opłatkiem składały sobie świąteczne życzenia.

Zaraz potem wszyscy zasiedli do wigilijnego obiadu przy świątecznie udekorowanych stolikach.

Po obiedzie dzieci poprosiły, aby wykonać im zdjęcie przy pięknie ozdobionej przez nie choince.

ŚWIĄTECZNY PREZENT DLA DZIECI

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. 18 grudnia 2018 roku o godzinie 9.30 w naszym przedszkolu były wystawiane „Jasełka” w formie pantomimy. W aktorów wcielili się Rodzice i Nauczyciele.

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SZACHOWY

14 grudnia o godzinie 8.45 na terenie przedszkola odbył się Świąteczny Turniej Szachowy przeprowadzony przez Panią Marzenę Gajewską.


SPOTKANIE Z ZAWODNICZKAMI
W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ

10 grudnia o godzinie 11.00 dzieci miały okazję gościć w przedszkolu zawodniczki w gimnastyce artystycznej ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej (SGA) przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Gimnastyczki z SGA należą do kadry narodowej, występują na arenach sportowych w kraju i na świecie odnosząc znaczące sukcesy. Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie również należy do zawodniczki z tego klubu. Może wśród naszych przedszkolaków jest przyszła mistrzyni?

 

WARSZTATY PIERNIKOWE

Święta tuż, tuż… czas więc na pierniczki. 10 grudnia o godzinie 16.00 odwiedzili nas rodzice, którzy przynieśli do przedszkola pierniczki, które wcześniej piekli w domu. Przygotowali również wiele posypek i lukrów.

Oprócz pierniczków przyniesionych przez rodziców, były i te, które dzieci upiekły w przedszkolu. Było to duże wyzwanie ozdobić tyle pierniczków, ale jak przystało na dzielnych „Piratów” wszyscy sobie świetnie poradzili.

Ostatecznie powstały piękne i kolorowe pierniczki, które przygotowaliśmy na kiermasz świąteczny „Aniołek dla Hospicjum”. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie dla Hospicjum Dziecięcego „Bursztynowa Przystań”.

 

PIERNICZKI NA KIERMASZ

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj w  naszej grupie unosił się zapach korzennych przypraw, bowiem tego dnia dzieci piekły pierniczki. Przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszej Pani Ewuni pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

 

WARSZTATY ZE STUDENTKAMI GSW

7 grudnia o godzinie 9.00 w grupie IV „Piraci” dzieci wzięły udział w warsztatach ze studentkami Gdańskiej szkoły Wyższej. Tematem spotkania była „Przyjaźń jako fundamentalna wartość, która nadaje życiu sens”.

MIKOŁAJ, MIKOŁAJ

Z okazji MIKOŁAJEK 6 grudnia o godzinie 12.00 dzieci wzięły udział w „SPOTKANIU Z MIKOŁAJEM, ŚNIEŻYNKĄ I ELFEM”.

WARSZTATY LABORATORYJNE

5 grudnia  2018 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 na terenie naszego przedszkola odbyły się warsztaty laboratoryjne prowadzone przez firmę SMART_LAB z Gdańska. Tematem warsztatów grudniowych była: „MOBILNA KOSMETYCZNA MANUFAKTURA – PERFUMY”.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM
INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ

29 listopada 2018 roku o godzinie 9.00 dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym, w trakcie którego pracownik Instytutu Pamięci Narodowej dzięki połączeniu różnych form przekazu multimedialnego (dźwięk, film animowany) jak i zabawy (gry, puzzle) uczył dzieci historii Polski. Przedszkolaki poznały godło, hymn i symbole narodowe naszej Ojczyzny. Celem projektu było nie tylko przekazanie wiedzy rozpoczynającym edukację maluchom, lecz także rozbudzenie ich ciekawości oraz początek kształtowania patriotycznej postawy.

WARSZTATY EDUKACYJNE „EDUKIDO”

28 listopada dzieci wzięły udział na terenie naszego przedszkola w warsztatach tematycznych z klockami LEGO. Dzieci 5-6-letnie z grupy „Piraci” wzięły udział w warsztatach „Potęga wiatru”.

PORANEK PATRIOTYCZNY

27 listopada o godzinie 9.30 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w „Poranku patriotycznym” z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji grupa „Piratów i „Marynarzy” zaprosiła wszystkie dzieci i Panie na uroczysty Poranek Patriotyczny. Przedszkolaki ubrane w stroje galowe, z flagami i kotylionami zebrały się w sali „Piratów”, by wspólnie upamiętnić tą ważną dla wszystkich Polaków uroczystość.  Najważniejszym momentem było odśpiewanie przez wszystkich naszego Hymnu Narodowego – Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób nasze przedszkolaki uczciły Święto Niepodległej Polski, a Poranek Patriotyczny to była niezapomniana lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

 

dalejm