AHOJ, to my PIRACI !

PIRACKA Z NAS DRUŻYNA
WIELKĄ PODRÓŻ ROZPOCZYNA

piraci_2018

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola: LENKĘ I WIKTORIĘ i naszej grupy: LENKĘ H. i ROZALIĘ. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „PIRATÓW” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: dwie Panie Ewy i Dorota.

Wszystkim „PIRATOM” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo!
takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA
ROKU PRZEDSZKOLNEGO

18 czerwca  o godzinie 16.00  w  grupie IV „Piraci”, odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019. Dla większej części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu.  Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął.

SPOTKANIE  Z SENSEIEM SŁAWOMIREM

W piątek 31 maja 2019 roku dzieci miały okazję spotkać się z senseiem Sławomirem, który zapoznał dzieci z piękną sztuką walki, jaką jest Karate Kyokushin.

WIZYTA DZIECI
W CENTRUM FILMOWYM W GDYNI

Gdyńskie Centrum Filmowe w Gdyni zaprosiło dzieci na udział w poranku filmowym. W trakcie wizyty w Centrum Filmowym dzieci miały okazję obejrzeć bajki pt.: „Basia” i pt.: „Agatka”. Po seansie młodzi widzowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nowych artystycznych wrażeń i pozwalają spojrzeć na literaturę pod innym kątem.

POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

W trakcie spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty na rodziców czekała jeszcze jedna niespodzianka – pokaz tańca.

DZIEŃ RODZINY

27 maja 2019 roku o godzinie 16.00 Rodzice spotkali się w przedszkolu w naszej grupie świętując Dzień Mamy i Taty.

Po wspólnych zabawach Rodzice mieli możliwość stowrzenia rodzinnego portretu i przygotowania się do pokazów tańca w wykonaniu dzieci 

WARSZTATY LABORATORYJNE

27 maja 2019 dzieci wzięły udział w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez firmę Smart_Lab z Gdańska, których tematem było: „Rozpuszczalne, nierozpuszczalne -  tajemnice roztworów”.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Początek kwietnia był w naszej grupie okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Paniami dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

22 kwietnia dzieci przygotowały dla przedszkolaków przedstawienie teatralne „Dobre rady na odpady”. Po obejrzeniu przedstawienia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ekologicznego konkursu „Śmieciaki-Cudaki” – „Ekologiczny ekoludek”.

GDYNIA NA FALI

8 kwietnia 2019 roku dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Gdynia na fali – edukacja żeglarska”. Zajęcia w całości zorganizowane zostały na terenie gdyńskiej mariny, gdzie dzieci m.in.: odbyły wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchały historię o kapitanie Leonidzie Telidze czy generale Mariuszu Zaruskim, a także zapoznały się z konstrukcją łódki klasy Optimist. Nie zabrakło również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyty w klubie żeglarskim. 

UDZIAŁ DZIECI
W PRZEDSZKOLNYM TURNIEJU SPORTOWO-EKOLOGICZNYM

5 kwietnia dzieci z trzech najstarszych grup wzięły udział w sportowo-ekologicznym turnieju. W trakcie wykonywanych zadań utrwalały i pogłębiały wiadomości przyrodniczo-ekologiczne, kształciły poczucie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Podczas turnieju starałyśmy się wdrażać dzieci do odpowiedzialności za wykonywanie powierzonych zadań.

dalejm