AHOJ, to my PIRACI !

PIRACKA Z NAS DRUŻYNA
WIELKĄ PODRÓŻ ROZPOCZYNA

piraci_2018

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola: LENKĘ I WIKTORIĘ i naszej grupy: LENKĘ H. i ROZALIĘ. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „PIRATÓW” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: dwie Panie Ewy i Dorota.

Wszystkim „PIRATOM” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo!
takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

 

UDZIAŁ DZIECI
W PRZEDSZKOLNYM TURNIEJU SPORTOWO-EKOLOGICZNYM

5 kwietnia dzieci z trzech najstarszych grup wzięły udział w sportowo-ekologicznym turnieju. W trakcie wykonywanych zadań utrwalały i pogłębiały wiadomości przyrodniczo-ekologiczne, kształciły poczucie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Podczas turnieju starałyśmy się wdrażać dzieci do odpowiedzialności za wykonywanie powierzonych zadań.

EKOLOGICZNY KONKURS
„DOBRE RADY NA ODPADY”

4 kwietnia w przedszkolu odbył się przedszkolny konkurs ekologiczny „Dobre rady na odpady”. W trakcie konkursu dzieci utrwalały pojęcia: odpad, recykling, surowce wtórne, rozróżniały przeznaczenie kolorowych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów oraz utrwalały wiadomości, które nabyły w trakcie codziennej pracy dotyczące segregacji odpadów, powtórnego wykorzystania odpadów np. podczas wykonywania prac twórczych.

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKAMI MIEJSKIMI

Dnia 3 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej w Gdyni. Pani Iwonka zapoznawała dzieci z zasadami segregacji śmieci, wyjaśniała dlaczego należy dbać o środowisko i jak wszelkie zanieczyszczenia wpływają na przyrodę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach praktycznych – „segregowały” śmieci wg określonych grup: papier, metal, szkło, elektrośmieci. Mamy nadzieje, że przedszkole jest tym miejscem, gdzie skutecznie edukuje się młode pokolenie z ekologicznym podejściem do świata.


WARSZTATY LABORATORYJNE

3 kwietnia 2019 roku dzieci wzięły udział na terenie naszego przedszkola w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez firmę Smart_Lab z Gdańska. Tematem warsztatów był „Humanarium – ciało człowieka”.

POŻEGNANIE ZIMY, POWITANIE WIOSNY
DZIEŃ ZIELONY 
W PRZEDSZKOLU

Przyszła wiosna, a z nią zazieleniło się wszystko wokół. Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. O  godz.  10.00  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się w szatni, żeby  wspólnie  wyjść z przedszkola

i powitać  Panią  Wiosnę. Wszystkie  przedszkolaki przemaszerowały  barwnym  pochodem, trzymając  w  rękach  wiosenne  symbole – zielone trawki. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

MARZANNA, MARZANNA

„Piraci” chcąc pożegnać zimę i przywitać wiosnę zabrały się do wykonania „Marzanny”. W tym roku postanowiły wykonać kukłę z różnych materiałów odpadowych.

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

Zaraz po wykonaniu ekologicznego stroju na korytarzu odbył się ekologiczny, dziecięcy pokaz mody. Stroje małych modeli przygotowali rodzice z „odpadów i śmieci”. Pojawiły się różnorodne stroje. Wszyscy prezentowali się wspaniale pokonując nie krótki wcale dystans wybiegu w rytm żywej muzyki. Powtórka już za rok.

 

WARSZTATY EKOLOGICZNE

We wtorek 19 marca 2019 roku o godzinie 16.00 w sali grupy IV „Piraci” odbyły się warsztaty ekologiczne, których tematem było wykonanie z różnych surowców odpadowych ekologicznego stroju.

 

WIZYTA U PANI OLI

19 marca 2019 roku dzieci wybrały się do gabinetu stomatologicznego mamy Olka. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak leczy zęby. Następnie opowiedziała  o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe dyplomy zachęcające do dbania o piękny uśmiech. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

WIZYTA W AKWARIUM GDYŃSKIM

18 marca 2019 roku dzieci wzięły udział w wycieczce do Akwarium Gdyńskiego na warsztaty edukacyjne „Bałtycki dom i jego lokatorzy”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z różnymi ekosystemami morskimi, rybami głębinowymi, słodkowodnymi z Morza Bałtyckiego oraz zwierzętami rafy koralowej, wdrożenie dzieci w świat ekologii, poznanie metod ochrony środowiska, oczyszczania wody, ograniczenia zanieczyszczeń, utrwalenie zdobytych w trakcie prezentacji wiadomości.

W formie edukacji przez zabawę odbyły się zajęcia warsztatowe. Pani prowadząca warsztaty przeprowadziła gry dydaktyczne, zajęcia plastyczne, ruchowe i muzyczne. Dzieci bardzo zainteresowała prezentacja multimedialna. Duże zaciekawienie wzbudziło u dzieci zwiedzanie Akwarium.

 

EKSPERYMENTY DLA DZIECI

Eksperymenty dla dzieci w przedszkolu to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Dzieci mogą wiele eksperymentów przeprowadzać wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując dosyć długo zachodzące reakcje. Wspólnie wykonywaliśmy różne eksperymenty i wszystkie przedszkolaki były pod wrażeniem.

dalejm