AHOJ, to my PIRACI !

PIRACKA Z NAS DRUŻYNA
WIELKĄ PODRÓŻ ROZPOCZYNA

piraci_2018

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola: LENKĘ I WIKTORIĘ i naszej grupy: LENKĘ H. i ROZALIĘ. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło. 

Przyszedł kolejny 1 września i znów grupa „PIRATÓW” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi. Wspólnie wypływamy w kolejny, długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym nowym roku, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: dwie Panie Ewy i Dorota.

Wszystkim „PIRATOM” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo!
takim pozdrowieniem witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dzieci biorą udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny przedszkolak”. W ramach projektu miały okazję spotkać się na terenie przedszkola  z funkcjonariuszem Policji.

DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

Dzieci uczyły się o właściwościach wody. Sprawdzały, jakie właściwości ma woda, oceniały, które przedmioty potrafią utrzymać się na powierzchni wody, a które toną. 


ZAKŁADAMY ZIELONY KĄCIK

W ramach działań ekologicznych, jakie prowadzi nasze przedszkole, dzieci założyły w sali swój pierwszy zielony kącik. Posiały cebulkę na szczypior, zioła, i kwiaty. Z nauczycielem dokładnie omówiły, co roślinom jest potrzebne do życia.  Szczypior, który urośnie z cebul wykorzystamy do posypania kanapek. Przedszkolaki postanowiły  wspólnie dbać o swoje nasadzenia  i systematycznie je podlewać.

PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

7 marca 2019 roku dzieci uczestniczyły na terenie przedszkola w seansie edukacyjnym „Mobilnym Planetarium”. Dzięki pokazom przedszkolaki dowiedziały się i zobaczyły  jak powstaje wszechświat, galaktyka, układ słoneczny. 

 

Pokaz odbył się w specjalnej kopule (5m średnicy i 3m wysokości) o kształcie kuli, która dała wrażenie przestrzeni kosmicznej.

TŁUSTY CZWARTEK

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się „zapusty”. Aby dobrze przygotować się do tego dnia wszystkie przedszkolaki postanowiły przygotować faworki. Wzięły się więc ostro do pracy.

 

WARSZTATY LABORATORYJNE

6 marca 2019 roku dzieci wzięły udział na terenie naszego przedszkola w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez firmę Smart_Lab  z Gdańska. Tematem warsztatów był „Optyka – złudzenie optyczne”.

 

WARSZTATY LABORATORYJNE

6 lutego roku dzieci wzięły udział na terenie naszego przedszkola w kolejnych warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez firmę Smart_Lab z Gdańska. Tematem warsztatów był „Siarczan wapnia – odlewy gipsowe”.

 

BEZPIECZNY INTERNET

5 lutego 2019 roku dzieci odwiedziły z wizytą uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. W trakcie wizyty wzięły udział w lekcji informatyki. W trakcie zajęć zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego Internetu.

ABSOLWENCI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

W zimowy poranek przedszkole odwiedziła dzieci nasza absolwentka Maja, która spędziła z przedszkolakami cały dzień. W trakcie wizyty przeczytała dzieciom bajkę, którą same wybrały przedszkolaki.

 

dalejm