RYBKI

„My jesteśmy Rybki, mieszkamy nad morzem
Lubimy się pluskać w przezroczystej wodzie…”

Ahoj przedszkolaki !

Jesteśmy wesołą gromadką morskich Rybek. Mamy po 3 i 4 lata i wzajemnie się poznajemy. Naszą ławicę tworzy 24 wspaniałych przedszkolaków. Bardzo lubimy się razem bawić, odkrywać i poznawać nowe rzeczy. Każdego dnia razem z naszymi Paniami – Joasią i Anią wyruszamy na nową przygodę. Jest jeszcze z nami Pani Magda, która dba o to, żeby w naszej sali było czyściutko i pomaga nam troszeczkę. Czasami bawimy się wodą, a czasem własną nogą, ale zawsze mamy z tego mnóstwo radości. Tańczymy, śpiewamy, eksperymentujemy i codziennie stajemy się mądrzejsi. Ciekawe, co nas jeszcze czeka…

CZYTANIE BAJKI

W ostatnim tygodniu Rybki odwiedziła mama Julki, która przeczytała dzieciom dwie bajki. Dzieci cały dzień czekały na odwiedziny i były bardzo szczęśliwe, że mogły ugościć jednego z rodziców. Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

KOLOROWANKA

W tym tygodniu Rybki kolorowały niesamowite obrazki, które za pomocą aplikacji Quiver ruszają się i pozują do zdjęć. Zabawa trwała i trwała, ale również zachęciło i zmotywowało to dzieci do dokładniejszego kolorowania.

WARSZTATY JESIENNE SOWY

W środę 23.10.2019 spotkaliśmy się z rodzicami i dziećmi z grupy Rybek na warsztatach „Jesienne sowy”. Wspólnie bawiliśmy się w języku polskim oraz angielskim, a dzieci z pomocą swoich rodziców wykonały sowy ze słoików, które wypełniły później darami jesieni. Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w zajęciach, kreatywność i miło spędzony czas. Do zobaczenia!

WYJŚCIE NA POCZTĘ

 W czwartek wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać list. Z informacji podanych na skrzynce pocztowej dowiedzieliśmy się kiedy zostanie on wyjęty przez listonosza. Zobaczyliśmy także jak wygląda praca na poczcie oraz co znajduje się w środku. Ciekawe czy nasz adresat otrzymał już list.

LISTY I SKRZYNKA POCZTOWA

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o poczcie oraz o tym jak możemy przekazywać sobie informacje. Dowiedzieliśmy się, że jednym ze sposobów jest list, dlatego też stworzyliśmy własną skrzynkę pocztową i wysłaliśmy listy do rodziców.

URODZINKI NASZYCH KOLEŻANEK I KOLEGÓW


DZIENNIK POKŁADOWY
udział w projekcie czytelniczym

Pewnego jesiennego dnia znaleźliśmy w naszej sali skarb: butelkę z listem od pirata a także Dziennik Pokładowy. Pirat w swoim liście zaprosił wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnego czytania bajek w domu. Należy wybrać ulubioną bajkę i w Dzienniku Pokładowym zapisać jej tytuł i autora a następnie wykonać ilustrację do wybranej bajki. Dziennik Pokładowy chętne dzieci mogą wziąć do domu na 2 dni a po wykonaniu zadania przekazać Dziennik następnemu dziecku. Życzymy udanej zabawy podczas rodzinnego czytania i rysowania ilustracji.

BAWIMY SIĘ KOLORAMI

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się jakie kolory ma tęcza. Zrobiliśmy sobie także własną tęczę w talerzu i patrzyliśmy jak jej kolory się przenikają. Poznaliśmy tez barwy podstawowe i uzyskaliśmy z nich barwy pochodne.

TĘCZA W TALERZU

MIESZANIE SIĘ BARW

SMART-LAB

Podczas warsztatów laboratoryjnych sami zrobiliśmy plastelinę. Wykorzystaliśmy do tego: mąkę ziemniaczaną, szampon i odżywkę do włosów a także barwniki spożywcze. Najbardziej podobało nam się mieszanie poszczególnych składników. Odmierzanie barwnika zakraplaczem zaś sprawiło nam najwięcej trudności.

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

W trakcie tych warsztatów poznaliśmy ciekawostki związane z życiem pszczół. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały ule dawniej a jak wyglądają dziś. Kosztowaliśmy miód i pyłek. Zwyczaje pszczół tak nas zainteresowały, że słuchaliśmy opowieści pszczelarza z zapartym tchem.

DZIEŃ CHŁOPCA

Z okazji Dnia Chłopca dostaliśmy od dziewczynek samoloty-zegarki i przez cały dzień bawiliśmy się wesoło.

OWOCE I WARZYWA

Jesień daje nam owoce i warzywa więc wykorzystaliśmy je podczas zajęć i zabaw w grupie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Wszyscy wiemy jak ważna jest „przyjacielska dłoń”. Zrobiliśmy więc sobie „taką przyjazną rękę” i wykorzystaliśmy ją podczas zabaw taneczno-ruchowych.

RUCH DROGOWY

Ponieważ chcemy być bezpieczni w przedszkolu i poza nim co roku poznajemy kolejne zasady ruchu drogowego i utrwalamy te, które już znamy.

TEATRZYK PT. „SMOK OBIBOK”

Po obejrzeniu przedstawienia mieliśmy możliwość pooglądać i potrzymać ogromne kukiełki, które brały w nim udział.

TO MY

DBAMY O HIGIENĘ