DZIELNI ŻEGLARZE Z GRUPY III – TO MY!

zeglarze_2018

 

Witamy wszystkie dzieci po wakacjach, a w szczególności naszych nowych kolegów i koleżanki. W tym roku jesteśmy o jedną z najstarszych grup w przedszkolu i nazywamy się „Żeglarze”. Czeka nas dużo wyzwań i zadań, ale też mnóstwo ciekawych zabaw.
W tym roku szkolnym nasza załoga liczy 27 odważnych „Żeglarzy. Dla części  z nas to drugi rok pobytu w naszym przedszkolu. Każdego dnia zdobywamy wiedzę i nabywamy nowe umiejętności poprzez różnorodne działania: lubimy śpiewać, tańczyć, rysować, malować, lepić, bawić się w kącikach zainteresowań ćwiczyć, słuchać bajek i poznawać świat wszystkimi zmysłami.
Wspólnie wypływamy w długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie: Dorota, Marta  i Pani Sylwia.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada o godzinie 9.30 dzieci wzięły udział w „Poranku patriotycznym” z okazji obchodów 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Z tej okazji grupa „Marynarzy” zaprosiła wszystkie dzieci i Panie na uroczysty Poranek Patriotyczny. Przedszkolaki ubrane w stroje galowe, z flagami i kotylionami zebrały się w sali „Piratów”, by wspólnie upamiętnić tą ważną dla wszystkich Polaków uroczystość. Najważniejszym momentem było odśpiewanie przez wszystkich naszego Hymnu Narodowego – Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób nasze przedszkolaki uczciły Święto Niepodległej Polski, a Poranek Patriotyczny to była niezapomniana lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

 

WARSZTATY KULINARNE Z RODZICAMI

Pod koniec października w naszej grupie odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem rodziców, podczas których  dzieci wraz z rodzicami wykonały talerze pełne witamin.

 

WARSZTATY LABORATORYJNE

W listopadzie dzieci po raz kolejny wzięły udział w warsztatach laboratoryjnych  prowadzonych przez firmę SMART_LAB z Gdańska. Tematem warsztatów była „TAJEMNICZE DWIE LITERY PH”.

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Pod koniec września dzieci gościły w naszym przedszkolu artystów Teatru Qfer z przedstawieniem  „MAJSTERKLEPKOWICZ”. Tym razem mali widzowie wspólnie z bohaterami przedstawienia przekonali się, ile frajdy może sprawić majsterkowanie.

 

RUCH TO ZDROWIE

Zabawy ruchowe w przedszkolu to stały element codziennych zajęć z dziećmi. Każdy przedszkolak wie, że ruch równa się zdrowie! 

 

WARZYWNE STWORKI

W październiku grupę „Żeglarzy” odwiedziły różnorodne warzywa i owoce od razu wiedzieliśmy, że nie tylko chcemy ich skosztować, ale również zapragnęliśmy stworzyć z nich coś wyjątkowego.

 

URODZINY MARCHEWKI

W naszej grupie „Żeglarzy” odbyły się niezwykłe urodziny – swoje święto obchodziła Marchewka! Wszystkie dzieci w tym dniu ubrane były w kolorze pomarańczowym, a Panie przygotowały dla przedszkolaków mnóstwo „marchewkowych” konkursów, prac i zabaw. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców na przykładzie marchewki. Dzieci dowiedziały się  jakie wartości odżywcze posiada marchewka. Wszystkie nasze działania w tym dniu związane były tematycznie z marchewką. Panie przygotowały marchewki, z których potem wspólnie z dziećmi wykonały  pyszny sok marchewkowy. W tym dniu w naszym przedszkolu było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy i marchewkowy.

 

SOK OWOCOWY

Soki to nie tylko doskonałe źródła witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym podczas robienia i picia soku z owoców, które dzieci przyniosły do przedszkola.  Własnoręcznie wykonany sok bardzo wszystkim smakował, ponieważ wykonany został bez cukru i konserwantów.

 

PSZCZÓŁKOWO

30 września  na terenie naszego przedszkola odbyły się warsztaty edukacyjne „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁEK”. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajami pszczół i szczegółami ich życia.

 

WARSZTATY LABORATORYJNE

29 września dzieci po raz pierwszy wzięły udział w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez firmę SMART_LAB z Gdańska. Tematem warsztatów była „MOJA KOLOROWA MASA PLASTYCZNA”.

 

NIEZWYKŁE PRZYGODY SMOKA OBIBOKA

24 września – miały okazję wziąć udział w teatrzyku kukiełkowym „NIEZWYKŁE PRZYGODY SMOKA OBIBOKA” w wykonaniu artystów Teatru Lokomotywa. Niezwykłe przygody smoka Obiboka to urocza opowieść o pożytkach płynących z dobrego zachowania, życzliwości, pracowitości, akceptacji, szacunku do ludzi, posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Ten szczególny dzień przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia.