AHOJ! To my – MARYNARZE

Witamy po wakacjach ! Jesteśmy już najstarszymi przedszkolakami, dzielnymi MARYNARZAMI! Mamy po 5 i 6 lat i chcemy zdobywać świat! Naszymi kapitanami są panie Justynka i Małgosia oraz pani Iwonka , które dbają o to, żeby każdego dnia w przedszkolu czekały na nas nowe przygody i wyzwania. U nas nikt nie marudzi i nigdy się nie nudzi. Chłopcy ciągle coś budują, w piłkę grają, podskakują, a dziewczynki wolą bajki, puzzle, gry, kolorowanki. Gimnastyka, tańce, zabawy w ogrodzie – to nasza codzienność, bo ruch jest w modzie. Często na wycieczki razem wyruszamy, do autobusu wsiadamy i Gdynię zwiedzamy. Czytania i pisania też się nie boimy, literki poznajemy i pilnie ćwiczymy. Plastelina, kredki, farby to są nasze skarby, ciągle coś tworzymy, nowych rzeczy się uczymy. Z naszą przedszkolną załogą czujemy się wspaniale, wesoło się bawimy i pilnie pracujemy, bo do nauki w szkole się przygotowujemy.

PORANEK PATRIOTYCZNY

TAJEMNICZE DWIE LITERY Ph
warsztaty laboratoryjne prowadzone przez Firmę Smart_Lab

 

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ
w ramach Gdyńskiego Projektu Edukacyjnego
„Bezpieczny Przedszkolak”

  Podczas spotkania dowiedzieliśmy się na czym polega praca naszych gości i utrwaliliśmy zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

URODZINOWE STO LAT !!!

 Letycji i Beniaminowi życzymy :

Przygód wspaniałych, przyjaciół doskonałych,
góry słodkości i samych radości :)

WYCIECZKA DO MUZEUM EMIGRACJI
udział w warsztatach

„Przez góry i morza razem z misiem podróżnikiem”

WIZYTA W PRZEDSZKOLU Nr 11

W październiku odwiedziliśmy kolegów z  zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 11 „Pod Kasztanami”, żeby wspólnie świętować 73 urodziny przedszkola.

 WESOŁE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI PEWIK
warsztaty eduukacyjne

SPOTKANIE Z BORODZIEJEM
kreatywne warsztaty z rodzicami z książką w tle

Podczas październikowych warsztatów poznaliśmy historię Borodzieja, bohatera książki Hanny Zdzitowieckiej. Dzieci wraz z Rodzicami wykonały sylwetki Borodzieja, wykazując się niezwykłą pomysłowością oraz inwencją twórczą.

SPOTKANIE Z BORODZIEJEM

NASZE PRACE I ICH AUTORZY

LIST OD MARYNARZA BAJARZA
udział w projekcie czytelniczym

Do naszej grupy dotarł tajemniczy list w butelce. Okazało się, że jego autorem jest Marynarz Bajarz, który zaprosił dzieci  do przeczytania z Rodzicami ulubionej bajki i wykonania barwnych  ilustracji,  z których powstanie niepowtarzalna Księga Pokładowa.

ZOSTAŃ OLIMPIJCZYKIEM
Międzyprzedszkolna Olimpiada Przedszkolaka
pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka

NASZA DZIELNA DRUŻYNA

MARYNARZE SPISALI SIĘ NA MEDAL

WIZYTA W V LO w Gdyni
udział w warsztatach „KODOWANIE”
w ramach projektu edukacyjnego „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat!  Bezpiecznie!”

JESIENNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

ŚWIĘTO MARCHEWKI

ŚWIĘTO EDUKACJI

Z okazji Dnia Edukacji w naszym przedszkolu odbyła się miła uroczystość. Były piosenki, tańce oraz życzenia dla wszystkich pracowników przedszkola.

dalejm