AHOJ! To my – MARYNARZE

Witamy po wakacjach ! Jesteśmy już najstarszymi przedszkolakami, dzielnymi MARYNARZAMI! Mamy po 5 i 6 lat i chcemy zdobywać świat! Naszymi kapitanami są panie Justynka i Małgosia oraz pani Iwonka , które dbają o to, żeby każdego dnia w przedszkolu czekały na nas nowe przygody i wyzwania. U nas nikt nie marudzi i nigdy się nie nudzi. Chłopcy ciągle coś budują, w piłkę grają, podskakują, a dziewczynki wolą bajki, puzzle, gry, kolorowanki. Gimnastyka, tańce, zabawy w ogrodzie – to nasza codzienność, bo ruch jest w modzie. Często na wycieczki razem wyruszamy, do autobusu wsiadamy i Gdynię zwiedzamy. Czytania i pisania też się nie boimy, literki poznajemy i pilnie ćwiczymy. Plastelina, kredki, farby to są nasze skarby, ciągle coś tworzymy, nowych rzeczy się uczymy. Z naszą przedszkolną załogą czujemy się wspaniale, wesoło się bawimy i pilnie pracujemy, bo do nauki w szkole się przygotowujemy.

BAL KARNAWAŁOWY

 

LAVA LAMP
udział w warsztatach laboratoryjnych
prowadzonych przez Firmę Smart-Lab

Wykonaliśmy chemiczne jojo, czyli prostą wersję lampy Lava.

 

STWORZYLIŚMY ATRAKCYJNE REKWIZYTY
DO TWÓRCZEJ ZABAWY

 

PRACOWNIA  MALARSKA

Podczas zajęć i zabaw w przedszkolu często, w sposób kreatywny wykorzystujemy różnorodne akcesoria i materiały. Dzisiaj nasza sala zamieniła się w pracownię malarską a ogromne kartony, w których dotarły do nas tablice multimedialne, wykorzystaliśmy jako płótno malarskie 

 

NASZE ZABAWY

Po skończonych zajęciach czas mija nam szybko podczas wspólnej, wesołej zabawy.

 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADZIUSIA

Babcia z Dziadkiem  mają święto,
więc im zaraz zaśpiewamy,
niech nam żyją , niech nam żyją
Nasi Goście Ukochani!

Występy dzieci na kaszubską nutę, własnoręcznie wykonane upominki oraz słodkie buziaki – to chyba najmilszy prezent. Dzieci były szczęśliwe a nasi goście wzruszeni

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM LEOSIA

Miłą niespodziankę zrobił nam Dziadziuś Leosia, pan Andrzej, który zaprosił dzieci do wspólnego kolędowania przy dźwiękach gitary. Było to niezapomniane, muzyczne popołudnie.

Dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania :)

 

POLIMEROWA PIŁECZKA
udział w warsztatach laboratoryjnych
prowadzonych przez Firmę Smart-Lab

 

URODZINOWE  STO  LAT !!!
dla Igora, Michała i Wiktorii

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka, humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!!!

 

II BIEG PO ZDROWIE
O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 44

Nowy Rok rozpoczęliśmy na sportowo, biorąc udział w kolejnym Biegu po zdrowie.

WIGILIJNE SPOTKANIE

Wigilijne spotkanie to piękna przedszkolna tradycja. To czas na świąteczne życzenia, uroczysty wigilijny obiad oraz wspólne kolędowanie.

WYSYŁAMY ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA DO RODZICÓW

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ NA OKSYWIU

JUŻ CZAS NA ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI

Święta tuż, tuż a przed nami jeszcze dużo pracy. Marynarze z zapałem włączyli się w świąteczne przygotowania, które rozpoczęliśmy od generalnych porządków. Wkrótce sala aż błyszczała i można już było ubierać choinkę.

dalejm