2020 Grupa 1

WITAJCIE
~ TO MY DELFINKI ~

 

Witamy bardzo gorąco wszystkie dzieci w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021, a zwłaszcza te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola.
To MY dzieciaki z grupy I „Delfinki”. Wszystko jest dla nas nowe i nieznane, ale za to bardzo ciekawe i tajemnicze. Jeszcze bardzo tęsknimy za rodzicami  i dlatego zwłaszcza rano potrzebujemy wsparcia i słów otuchy. Pragniemy, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło.  Pragniemy, aby grupa „Delfinków” zaczęła rozbrzmiewać gwarem radosnych powitań z najbliższymi przyjaciółmi, aby każde dziecko w naszej grupie czuło się bezpiecznie i wesoło.
Wspólnie wypływamy w długi rejs po oceanach wiedzy i zabawy. Ciekawi nas, co też wydarzy się w tym roku szkolnym, czego się nauczymy, kogo spotkamy, z kim się zaprzyjaźnimy. W tej długiej podróży towarzyszyć nam będą nasze Panie:
Justyna, Małgosia i dwie Iwonki.

Wszystkim „Delfinkom” życzymy, aby kolejne dni w przedszkolu mijały  w radości, aby przynosiły olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil.

Ahoj przygodo! takim pozdrowieniem witamy
wszystkie przedszkolaki 
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

KROPELKOWE ZABAWY MATEMATYCZNE

Jedna kropla, druga, trzecia – tak potrafią  liczyć dzieci.

Czwartą, piątą kroplę mam,
widzisz – umiem liczyć sam

 

JESTEŚMY JUŻ PRZEDSZKOLAKAMI
Przedszkola Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni

Po uroczystości Pasowania na Przedszkolaka czas mijał nam na wesołej zabawie.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Ta  wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu odbyła się 27 października 2020 r. Delfinki z uśmiechem wykonywały zadania, które pokazały, ile już potrafią: jak ładnie śpiewają i tańczą oraz razem wesoło się bawią.

Po wykonaniu zadań i przejściu przez koło ratunkowe każdy Delfinek został uroczyście pasowany przez Panią Dyrektor na przedszkolaka Przedszkola Nr 35 „Pod Żaglami”.

JESIENNE PRACE PLASTYCZNE

SPRYTNE RĄCZKI MAMY…

Jesienią tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne różnymi technikami.

JESIENNE SPOTKANIE Z BORODZIEJEM

Delfinki chętnie i z uwagą słuchają czytanych bajek i opowiadań. W październiku poznały Borodzieja, bohatera książki Hanny Zdzitowieckiej. Wędrując po jesiennych śladach odnalazły leśnego ludka, który zamieszkał w kąciku przyrody w naszej sali.

„KOLOROWY TYDZIEŃ”

To był wesoły, twórczy, ale przede wszystkim kolorowy tydzień w naszej grupie. W czasie zabaw i zajęć Delfinki rozróżniały i nazywały kolory oraz poznawały warzywa w danym kolorze. Rodzice zadbali, żeby każdego kolorowego dnia dzieci ubrane były w odpowiednim kolorze 🙂

DZIEŃ CZERWONY

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

DZIEŃ ZIELONY

DZIEŃ ŻÓŁTY

DZIEŃ KOLOROWY

dalejm

Skip to content