2020 Grupa 2 p1

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Po życzeniach wszyscy usiedli do stolików i świętowali na słodko – owocowe torciki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

 

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
„IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU
SZUKAĆ SWEGO PACANOWA”

Dzieci z naszej grupy przyłączyły się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. W miesiącu wrześniu zapoznałyśmy dzieci z autorami książek o Koziołku – Matołku: Kornelem Makuszyńskim i Marianem Walentynowiczem. Wyjaśniłyśmy przedszkolakom pojęcie: pisarz, rysownik oraz zapoznałyśmy z postacią Koziołka Matołka. Codziennie czytałyśmy kolejne przygody Koziołka i zorganizowałyśmy w sali „Kącik Koziołka Matołka”. Nauczyłyśmy się również piosenki „Koziołek”.

WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki z naszego przedszkola gościły u siebie policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta.

BEZPIECZNIE NA DRODZE

We wrześniu dużo czasu poświęciliśmy zajęciom związanych z bezpieczeństwem na drodze. „Rybki” zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

W ramach prezentu z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci miały okazję wziąć udział w przedstawieniu teatralnym „Drogowy zawrót głowy” w wykonaniu artystów teatru Qfer. W spektaklu występują również lalki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień  ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

KAMPANIA „ODPROWADZAM SAM”

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola biorą udział w kampanii „Odprowadzam Sam”, która ma zachęcić dzieci i ich opiekunów do korzystania z ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola. Kampania promuje aktywność fizyczną i wyrabia zdrowe nawyki. W jej ramach najmłodsi gdynianie starają się docierać do szkoły rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską lub pieszo. Wszystko w trosce o środowisko naturalne i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Na zakończenie najaktywniejsze grupy otrzymują atrakcyjne nagrody.

PIERWSZE DNI W OGRODZIE

Zabawy na placu zabaw to ogromna frajda dla wszystkich przedszkolaków. Wszystkie „Rybki” uwielbiają zabawy na placu zabaw, dlatego codziennie spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Biegamy, gramy w piłkę, korzystamy z huśtawek i piaskownic.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Wakacje minęły bardzo szybko i nadszedł czas powrotu do przedszkola. Wrzesień to początek kolejnej przedszkolnej przygody dla wszystkich przedszkolaków. Kiedy nasza grupa wypełniała się gwarem dzieci, słychać niestety było nie tylko śmiech, lecz także płacz. Pierwsze dni w naszej grupie minęły na zabawie, nauce, poznawaniu ciekawych rzeczy.

wsteczm

Skip to content