2020 Grupa 2

RYBKI

„My jesteśmy Rybki, mieszkamy nad morzem
Lubimy się pluskać w przezroczystej wodzie…”

Ahoj przedszkolaki !

Jesteśmy wesołą gromadką morskich Rybek. Mamy 4 lata i wzajemnie się poznajemy. Naszą ławicę tworzy 24 wspaniałych przedszkolaków. Bardzo lubimy się razem bawić, odkrywać i poznawać nowe rzeczy. Każdego dnia razem z naszymi Paniami – Ewą i Dorotą wyruszamy na nową przygodę. Jest jeszcze z nami Pani Ewa, która dba o to, żeby w naszej sali było czyściutko i pomaga nam troszeczkę. Czasami bawimy się wodą, a czasem własną nogą, ale zawsze mamy z tego mnóstwo radości. Tańczymy, śpiewamy, eksperymentujemy i codziennie stajemy się mądrzejsi. Ciekawe, co nas jeszcze czeka…

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ
PIERNIKÓW NADSZEDŁ CZAS

Już od wielu lat tradycją w naszym przedszkolu jest pieczenie z dziećmi pierniczków, które przeznaczone są na kiermasz świąteczny, z którego dochód przekazany jest na rzecz chorych dzieci z gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań”. Również w tym roku razem z dziećmi włączyliśmy się do tej akcji i z wielką radością upiekliśmy pierniczki.

 

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ
PIERNIKÓW OZDABIANIA NADSZEDŁ CZAS

Po upieczeniu pierniczków nadszedł czas ich dekorowania lukrem i kolorową posypką. Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie dzieci pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania. 

 

 

W OCZEKIWANIU NA PRZYJŚCIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święta, Święta, Święta, już coraz bliżej, a w naszej sali i w holu przedszkola jest już bajkowo. Na oknach, białe jak śnieg dekoracje, a w naszym kominku palą się drewienka. Na tablicach i sznurkach w sali oraz holu przedszkola wiszą świąteczne prace dzieci. 

Ale to jeszcze nie koniec tych Świątecznych szaleństw. Wszyscy z wielką niecierpliwością oczekują na przyjście Mikołaja i prezenty od niego. Niestety w tym roku, Święty Mikołaj do naszych Dzieci przyjdzie do nas trochę później, ale warto poczekać!!!

 

TANIEC W WYKONANIU RYBEK

Dzieci chciałyby pochwalić się Rodzicom jak pięknie potrafią śpiewać i przy okazji tańczyć. Wielkie brawa dla dzieci!!!!

SPOTKANIE Z PANIĄ IWONKĄ

W ramach realizacji listopadowych zadań  projektu edukacyjnego „Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa” zaprosiliśmy do siebie Panią Iwonkę, która opowiedziała nam o swojej przygodzie z Koziołkiem Matołkiem i przeczytała przygodę Koziołka na księżycu.


LISTOPADOWE PRACE

W miesiącu listopadzie poznajemy różne zjawiska atmosferyczne, które staramy się uwzględnić w różnych pracach plastycznych wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi.

DRZEWKO – KAMPANIA ODPROWADZAM SAM

Kampania „Odprowadzam Sam” dobiegła końca. Za udział w kampanii przedszkolaki otrzymały drzewko, które posadziliśmy w naszym ogródku przedszkolnym.

ZABAWY Z PARASOLEM – „SZEŚĆ PARASOLI”

W miesiącu listopadzie, tematyką przewodnią naszych zajęć jest listopadowa pogoda. Dzisiaj zapoznaliśmy się z treścią wiersza Anny Łady – Grodziskiej pt.: „Sześć parasoli”, na podstawie którego utrwaliliśmy sobie między innymi znajomość posługiwania się liczebnikami porządkowymi i głównymi w zakresie 6.

 

Bawiliśmy się również treścią wiersza, uzupełniając wybrane wyrazy samodzielnie wykonanymi obrazkami albo puzzlami. A oto efekt naszej wspólnej pracy.

POJAZD DLA KOZIOŁKA MATOŁKA

Naszym kolejnym zadaniem, związanym z projektem „Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”, było wykonanie pojazdu dla Koziołka. Nasz Koziołek wyruszy w swoją wielką podróż rakietą, którą specjalnie dla niego zaprojektowały  i  wykonały dzieci z grupy II  – „Rybki”.   Rakieta jest już gotowa do podróży, więc Koziołku: „ Szybko wsiadaj, bo trwa końcowe odliczanie: 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1.0   – START!!!”.

DZIEŃ MISIA

W dniu 25 listopada przedszkolaki ze starszej i młodszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Jednak w tym roku w związku z obecną sytuacją (COVID-19) dzieci nie mogły przyjść do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Jednak uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia pluszaków, które pozostały w samochodzie rodziców lub w domu przedszkolaków.

 

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

 

„Rybki” poznały historię święta. Bawiły się przy piosence: „Pokochaj pluszowego misia”. Uczestniczyły w konkursie matematycznym, zgadywankach.

 

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

 

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Nie mogliśmy zapomnieć o naszej misiowej foto-budce, w której wszyscy chcieli wykonać sobie pamiątkową fotografię.

 

MISIOWE PRACE PLASTYCZNE

Dzień Pluszowego Misia uczciliśmy również poprzez prace plastyczne.

 

SŁOWNIK WYRAZÓW
ZAPOMNIANYCH I MAŁO UŻYWANYCH

W miesiącu listopadzie wykonaliśmy kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Idź Ty lepiej koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Wykonaliśmy składankowy słownik wyrazów zapomnianych i mało używanych.

ZABAWY Z PARASOLEM

Nasze kolorowe parasole już od dawna do zabawy są gotowe. Otworzyły się jak kwiaty, a tu nagle przyleciał silny wiatr i parasole porwał w chmury, więc i my lecimy do góry, hop. Zabawa z parasolami sprawiła nam wiele radości.

WYRÓŻNIENIE W KAMPANII
„ODPROWADZAM SAM”

Kampania „Odprowadzam Sam” dobiegła końca. Nie oznacza to oczywiście, że kończymy zrównoważone podróże do przedszkoli. W dalszym ciągu będziemy kontynuować to, co zapoczątkowaliśmy – wraz z rodzicami będziemy  docierać do przedszkola pieszo, na rowerze, hulajnodze, środkiem komunikacji miejskiej. Chcielibyśmy podzielić się z Wami informacją, że nasza grupa „Rybki” otrzymała wyróżnienie w kampanii. Nagrodą był udział w warsztatach laboratoryjnych na terenie przedszkola prowadzonych przez firmę Smart_Lab z Gdańska. Tematem warsztatów był „Suchy lód i tajemnicza chmurka”.

Dzieci poznały tajemnice suchego lodu, dlaczego jest „suchy”, jaką ma temperaturę, a następnie same wyczarowały magiczną chmurkę używając prawdziwego sprzętu laboratoryjnego. 

LISTOPAD W PRACACH PLASTYCZNYCH
NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW
 

To dopiero początek listopada, a udało nam się wykonać już kilka pięknych prac plastycznych różnymi technikami.

ZADANIE SPECJALNE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO
„IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU SZUKAĆ SWEGO PACANOWA”
W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU

W miesiącu październiku był pracowitym jesiennym miesiącem. Świetną zabawą były doświadczenia z liśćmi kapusty. Obecnie o kapuście wiemy już wszystko.

Bardzo chętnie do wspólnej zabawy włączył się Pani Renia, pani kucharka, która przygotowała dla przedszkolaków surówkę w kapusty.

WYKONANIE PAŹDZIERNIKOWYCH ZADAŃ

W miesiącu październiku postanowiliśmy wykonać kolejne zadania z projektu „Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Zaprojektowaliśmy plakat zachęcający do odwiedzin w Centrum Bajki w Pacanowie.

 Wykonaliśmy również kartkę z pozdrowieniami do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

DZIEŃ MARCHEWKI

W październiku obchodziliśmy „DZIEŃ MARCHEWKI”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Podczas zabawy ruchowej z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zaśpiewaliśmy marchewce „Sto lat”, a kiedy dzieci usłyszały słowo „marchewka” wypowiedziane przez nauczyciela podrzucały maskotkę marchewki w górę.

W trakcie piosenki „Urodzinki marchewki” talerz z marchewką krążył w koło, a kiedy muzyka milkła dzieci częstowały się surową marchewką. Prawie wszystkie dzieci chrupały surowe marchewki i prosiły o dokładkę.

„Marchewki w koszyczku” – dzieci wyszukiwały odpowiednią ilość marchewek i umieszczały w koszyczkach. W trakcie zabawy dzieci dowiedziały się o licznych zaletach marchewki, o bardzo ważnych wartościach odżywczych, dlaczego należy ją jeść w różnej postaci.

Dzieci uczestniczyły również w konkursach, bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach o marchewkach. Wzięły udział w „Mini quizie marchewkowym”. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory.

Wspólnie z dziećmi upiekliśmy marchewkowe ciasteczka.

Wykonaliśmy również bardzo pyszny sok marchwiowo-jabłkowy.

Nie mogliśmy zapomnieć o wspólnej fotografii z postacią marchewki.

KONTYNUACJA ZADAŃ Z KAMPANII „ODPROWADZAM SAM” 

Wszystkie dzieci bardzo chętnie pracowały w książeczkach, w których wykonywały różnorodne zadania dotyczących realizacji kampanii edukacyjnej „Odprowadzam Sam”.

dalejm

Skip to content