2020 Grupa 3 p1

NASZE EKSPERYMENTY

Dziś wykonywaliśmy eksperymenty związane z wodą i pogodą.

ZAMRAŻANIE WODY

 

OBIEG WODY W PRZYRODZIE

KOLOROWY DESZCZ

JAK POWSTAJE DESZCZ

TEATRZYK Z WYKORZYSTANIEM KUKIEŁEK
WYKONANYCH Z WARZYW

ODPROWADZAM SAM

W tym roku również braliśmy udział w ekologicznej akcji Odprowadzam Sam. Dzieci wraz z nauczycielkami grupy serdecznie dziękują rodzicom za umożliwienie dzieciom pokonania drogi do przedszkola w ekologiczny sposób, czyli: autobusem, pieszo, rowerem lub na hulajnodze.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 Października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Edukacji. W tym dniu nasze brzuchy zostały wypełnione różnymi słodkościami- nie obyło się bez tortu! Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za pamięć i miłe niespodzianki.

WITAMINKI, WITAMINKI …

Dziś w przedszkolu robiliśmy sok owocowo-warzywny. Do tego celu wykorzystaliśmy sokowirówkę i jesienne owoce z sadu. Sok wyszedł bardzo smaczny, chociaż niektórzy z nas mieli kwaśne miny.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI  

W naszym przedszkolu odwiedzili nas policjanci. Mieliśmy okazję wysłuchać ich wskazówek i zasad dotyczących bezpieczeństwa na drodze. W naszych głowach powstało mnóstwo pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali. Mogliśmy przyjrzeć się ich mundurowi, obejrzeć radiowozy, a nawet do nich wsiąść! Było to dla nas bardzo emocjonujące przeżycie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W Dniu Chłopaka chłopcy zostali obdarowani balonami oraz  własnoręcznie zdobionymi przez dziewczynki laurkami w kształcie serc.  Każdy prezent został przygotowany z dużym zaangażowaniem.  Następnie nadszedł czas na wspólną zabawę. Wykorzystaliśmy jeden z dużych balonów do wspólnej zabawy chustą animacyjną. Dzięki naszej wyobraźni balon stawał się różnymi przedmiotami, a my świetnie się przy tym bawiliśmy.

 

PRZEDSTAWIENIE
PT. „DROGOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Podczas przedstawienia poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się: na ulicy, w kontaktach z nieznajomymi i podczas zabaw w domu i na dworze. Wspólnie z aktorami TEATRU QUFER tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniu naszego święta rozwiązywaliśmy wesołe zadania matematyczne, muzyczne i ruchowe aby udowodnić, że jesteśmy dobrymi przedszkolakami. Następnie musieliśmy „wytropić” ukryty w naszej sali tort. Tort zrobiony był z tajemniczych pudełek. Długo dmuchaliśmy na tort, bo chcieliśmy zdmuchnąć z niego wszystkie kredki. Nie udało się – kredki nie chciały spadać. W oryginalnym torcie ukryte były: medale dla wszystkich przedszkolaków, świecące bransoletki i oczywiście nasze ulubione słodycze. Później bawiliśmy się chustą animacyjną – to był naprawdę miły dzień.

NASZE ZABAWY

Każdego dnia podczas pobytu w przedszkolu uczymy się poprzez zabawę. Jesteśmy bardzo kreatywni, dlatego w naszej sali każdy potrafi znaleźć miejsce dla siebie. Bardzo lubimy tworzyć konstrukcje z różnego rodzaju klocków, lepić z ciastoliny, ale też korzystać z różnego rodzaju pomocy dydaktycznych wykonanych przez nasze panie. Aktywnie spędzamy czas podczas zabaw w ogrodzie. Potrafimy też, odnaleźć tam różne skarby, takie jak kasztany, czy kolorowe liście, które sprawiają nam wiele radości!

wsteczm

Skip to content