2020 Grupa 4 p1

ZABAWY

Dzieci zawsze chętnie bawią się na zewnątrz. Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata.

Podczas zabaw swobodnych dzieci korzystają z przyborów umieszczonych w określonych kącikach i w atrakcyjny dla nich sposób zdobywają wiedzę i umiejętności.

DZIEŃ KAPUSTY

9 października przeprowadziłyśmy z dziećmi zajęcia na temat kapusty, które rozpoczęłyśmy od przeczytania wierszyka wprowadzającego do tematu zajęć. Zaprezentowałyśmy dzieciom różne rodzaje kapusty, a także utrwaliłyśmy ich nazwy. Wprowadziłyśmy dzieci także w tematykę kiszenia kapusty krok po kroku. Nasze zajęcia zakończyłyśmy wspólnie wykonanym z dziećmi eksperymentem – zabarwiliśmy kapustę pekińską otwierając przed sobą magiczny świat nauki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dlatego, w dniu święta naszych niezawodnych Chłopców, przygotowałyśmy dla każdego drobny upominek – medale „Super Chłopaka”.

POZNAJEMY PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

W ramach projektu edukacyjnego „Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”, w którym nasza grupa bierze udział, zapoznałyśmy dzieci z autorami książek o Koziołku Matołku – Kornelem Makuszyńskim i Marianem Walentynowiczem. Wyjaśniłyśmy dzieciom kim byli autorzy, a także przedstawiłyśmy im postać Koziołka Matołka. W naszej sali zorganizowałyśmy „Kącik Koziołka Matołka” i staramy się przybliżać dzieciom jego historie.

GIMNASTYKA FAJNA SPRAWA
DLA NAS WSZYSTKICH TO ZABAWA!

„Gimnastyka fajna sprawa, dla nas wszystkich to zabawa, ręce w górę, w przód i w bok, skłon do przodu, w górę skok!” Grupa „Piraci” nie zapomina o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna, by młody organizm mógł się zdrowo rozwijać. Zajęcia rozpoczęliśmy od Gimnastyki z Panem Miłoszem, a następnie wykonywaliśmy ćwiczenia, przy których towarzyszyła nam wesoła muzyka.

WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

29 września 2020 roku w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów, którzy przedstawili nam zasady ruchu drogowego i przeprowadzili rozmowę na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały również okazję zobaczyć jak wygląda radiowóz policyjny, a także wysłuchać dźwięku syreny policyjnej.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci brały udział w przedstawieniu teatralnym „Drogowy zawrót głowy” w wykonaniu artystów teatru Qfer. Przedstawienie promowało bezpieczeństwo na drodze – „Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo i znów w prawo, nic nie jedzie? Ruszaj żwawo!”.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to święto wszystkich Przedszkolaków. W naszej grupie obchodziliśmy je 22 września. Jednakże temat naszych zajęć był zakodowany. Każdy obrazek miał przyporządkowaną literkę. Zadaniem dzieci było rozszyfrowanie hasła i odczytanie go wspólnie z nauczycielem. Następnie nasza grupa wzięła czynny udział w różnorodnych zabawach ruchowych. Podczas wspólnej zabawy na twarzy dzieci widniał uśmiech, a sala wypełniała się śmiechem. Na koniec każdy otrzymał medal SUPER PRZEDSZKOLAKA.

KAMPANIA ODPROWADZAM SAM

Kolejny raz dzieci z naszego przedszkola biorą udział w kampanii „Odprowadzam Sam”. Wspólnie z dziećmi prowadziłyśmy rozmowy na temat aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i kształtowania nowych umiejętności. Kampania ma na celu zachęcić dzieci i ich rodziców do korzystania z ekologicznych środków transportu. W jej ramach zachęcamy dzieci, aby do przedszkola docierały za pomocą hulajnogi, roweru, komunikacji miejskiej, czy też na pieszo. Wszystko w trosce o zdrowe środowisko i bezpieczeństwo dzieci.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Wakacje minęły nam bardzo szybko. Nadszedł czas, by w końcu wrócić do przedszkola. Bardzo stęskniliśmy się za koleżankami, kolegami oraz naszymi Paniami i wspólnymi zabawami. Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć nową przedszkolną przygodę. AHOJ PIRACI!

wsteczm

Skip to content