2020 Grupa 4 p2

POZNAJEMY SYMBOLE NARODOWE

W listopadzie poznaliśmy nasze symbole narodowe. Jednak, żeby poznać je wszystkie musieliśmy wykonać kilka zadań. Pierwszym z nich był „tor przeszkód”, który poprowadził nas do pierwszego zadania. Na samym końcu toru czekało na nas pudełko, a w nim białe i czerwone kartki. Całą grupą musieliśmy współpracować, aby ułożyć z nich Flagę Polski – pierwszy symbol narodowy. Następnie poznaliśmy Godło Polski. Teraz już wiemy, że jest to biały orzeł na czerwonym tle. Ostatnim symbolem, jaki poznaliśmy, był „Mazurek Dąbrowskiego”, czyli nasz hymn. Zajęcia zakończyliśmy prezentacją o symbolach narodowych, którą przedstawił nam „Polak Mały”.

Invalid Displayed Gallery

ZABAWY Z CYFRĄ „3”

W tym miesiącu zapoznaliśmy się z cyfrą 3. Na początku naszej zabawy musieliśmy odpowiedzieć na przygotowane zagadki. Zadanie to nie sprawiło nam żadnych trudności i bez problemu sobie z nim poradziliśmy. Następnie elementy, które otrzymaliśmy musieliśmy ułożyć kolejno w zbiorach jedno, dwu i trzyelementowych. Wspólnie porównywaliśmy liczebność zbiorów, wskazywaliśmy pierwszy, drugi i trzeci element. Zabawę z cyfrą 3 zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznej.

Invalid Displayed Gallery

ZABAWY Z LITERĄ „T”

Kolejną literą, którą poznaliśmy, była litera „T”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się czym są spółgłoski, a czym samogłoski i jakimi kolorami je oznaczamy. Wspólnie z Panią próbowaliśmy przegłoskować wyraz „TATA”, podzieliliśmy go na sylaby, staraliśmy się wskazać jaką głoskę słyszymy w nagłosie i w wygłosie. Wspólnie odczytywaliśmy sylaby, które składały się z liter, które już poznaliśmy. Na sam koniec wykonaliśmy pracę plastyczną związaną z literą „T”.

 

Invalid Displayed Gallery

ZABAWY Z CYFRĄ „4”

Skoro poznaliśmy już cyfrę „3”, kolejną cyfrą jaką poznaliśmy była oczywiście cyfra „4”, z którą bawiliśmy się na podstawie pór roku. Czekały na nas przygotowane różne zadania. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązania rebusu obrazkowo-literowego, którego rozwiązaniem był wyraz „ROK”.

Invalid Displayed Gallery

Następnie omówiliśmy sobie ile rok ma miesięcy i ile pór roku. Wymieniliśmy je oczywiście w odpowiedniej kolejności. Następnie na podstawie opowiadania przedstawionego przez naszą panią dopasowaliśmy do konkretnej pory roku charakterystyczne dla niej warunki. Zajęcia zakończyliśmy obejrzeniem filmu edukacyjnego o porach roku i wykonaniem pracy plastycznej związanej z poznaną przez nas cyfrą „4”.

Invalid Displayed Gallery

KONSTRUUJEMY POJAZD
DLA KOZIOŁKA MATOŁKA

Podczas popołudniowych zabaw wykonaliśmy kolejne zadanie związane z projektem „Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Naszym zadaniem było skonstruowanie pojazdu dla Koziołka Matołka. Postanowiliśmy wykorzystać do tego klocki, którymi tak chętnie codziennie lubimy się bawić. Pierwszy pojazd stworzyli chłopcy, natomiast drugi dziewczynki. Zadanie bardzo nam się spodobało, a sala była wypełniona śmiechem. Po wykonanym zadaniu obejrzeliśmy bajkę o Koziołku Matołku, która przybliżyła nam jego przygody.

Invalid Displayed Gallery

JESIEŃ TO JUŻ JESIEŃ

Dla naszych kochanych Rodziców mamy małą niespodziankę 🙂 Zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesień to już jesień”.

DZIEŃ DYNI

Dnia 30.10 obchodziliśmy w grupie dzień dyni. Każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczowy element ubrania – był to przyjemny początek tego wesołego dnia. Dzieci poznawały różnorodność dyń, opisywały dynie, wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń. Na zakończenie święta Dyni Pani  poczęstowała wszystkich ciasteczkami – oczywiście z pestkami dyni.

Invalid Displayed Gallery

PIECZENIE CHLEBA

Dnia 16.10 w odbyło się zajęcie poświęcone tradycji pieczenia chleba. Inauguracją całego zajęcia był własnoręczny wypiek chleba w przedszkolu. Starannie połączyliśmy wszystkie składniki i z niecierpliwością czekaliśmy, by móc skosztować własnego wypieku.

Invalid Displayed Gallery

RÓŻNORODNE
ZAJĘCIA PROWADZONE Z DZIEĆMI
.

Invalid Displayed Gallery

JOGURT OWOCOWY

Nasze kochane przedszkolaki przygotowywały smaczny i zdrowy jogurt owocowy.

Invalid Displayed Gallery

wsteczmdalejm

Skip to content