2020 Grupa 4 p3

JAK POWSTAJE WIATR?

W trzecim tygodniu listopada utrwalaliśmy sobie zjawiska atmosferyczne. Dowiedzieliśmy się jak powstaje wiatr, a także poznaliśmy jego rodzaje poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego na tablicy multimedialnej. Wspólnie wykonaliśmy również eksperyment „Padający deszcz” z pomocą wody, pianki do golenia, a także kilku kropli atramentu rozcieńczonego z wodą. Oto efekty!

 

ZABAWY I ĆWICZENIA Z CYFRĄ 5

Kolejną cyfrą, z którą się bawiliśmy była cyfra 5. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązania zagadki. Następnie troszkę poćwiczyliśmy. Musieliśmy obrócić się pięć razy, zrobić pięć pajacyków, pięć przysiadów, klasnąć pięć razy, tupnąć pięć razy, a nawet utworzyć pięcioosobowe pociągi. Podczas zabawy utrwalaliśmy także liczby porządkowe. Następnie wspólnie z panią określaliśmy nazwy poszczególnych paluszków. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznej, która polegała na odbiciu naszej dłoni na kartce i wyklejeniu cyfry 5.

ZABAWA Z LITERĄ „I, i”

W ostatnim tygodniu listopada zapoznaliśmy się z wielką i małą literą „I, i”. Zajęcia rozpoczęliśmy od opowiadania o chłopcu Igorze i dzielnym piesku o imieniu Iga. Następnie podzieliliśmy wyraz Iga na sylaby, a także dokonaliśmy jego analizy głoskowej. Z drobną pomocą pani staraliśmy się wskazać spółgłoski i samogłoski w tym wyrazie. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną związaną z poznaną przez nas literą i utrwaliliśmy jej kształt rysując po jej śladzie.

 

DZIEŃ MISIA

25 listopada nasz kochany przyjaciel MIŚ obchodził swoje święto. W tym roku świętowaliśmy ten dzień nieco inaczej. Zajęcia zaczęliśmy od zabawy integracyjnej „ISKIERKA”. Następnie wykonaliśmy kilka zadań matematycznych – staraliśmy się ułożyć misie od najmniejszego do największego, ułożyliśmy kilka działań matematycznych, a także przeliczaliśmy misie. Po wykonanych zadaniach czekała na nas niespodzianka – wspólnie obejrzeliśmy prezentację wykonaną ze zdjęć dzieci z ich ulubionymi pluszowymi przyjaciółmi. Wykonaliśmy również pracę plastyczną – misia z talerzyków papierowych.

PREZENTACJA

Szanowni Rodzice. Chciałybyśmy przedstawić Państwu prezentację, którą udało się utworzyć z waszą pomocą – dziękujemy!

 

pobierz

NASZE PRACE PLASTYCZNE

Grupa „Piraci” wyjątkowo uwielbia zajęcia plastyczne. Zatem chciałybyśmy przedstawić kilka prac Państwa dzieci.

PROJEKT EDUKACYJNY
„IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU
SZUKAĆ SWEGO PACANOWA”

Realizując kolejne zadania w ramach projektu edukacyjnego, w którym bierzemy udział, zaprosiliśmy do Nas panią Wicedyrektor – panią Dorotkę, która opowiedziała Nam o przygodach Koziołka Matołka. Wykonaliśmy także ilustrowany słownik w formie składanek wyrazów zapomnianych i mało używanych.

LISTOPAD
W PRACACH NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

TWORZYMY PLAKAT
PROMUJĄCY EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI

W ramach projektu edukacyjnego „Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”, w którym bierzemy udział, wspólnie wykonaliśmy plakat, który na celu miał promować Europejskie Centrum Bajki. Poznaliśmy też przygody innych bohaterów takich jak Miś Uszatek, Wróbelek Elemelek, Zaczarowany Ołówek, Bolek i Lolek, a także przygody pieska Reksia.

WYSYŁAMY SERDECZNE POZDROWIENIA
DLA KOZIOŁKA MATOŁKA ZNAD MORZA

Kolejnym naszym zadaniem było wykonanie kartki dla Koziołka Matołka, którą później wysłaliśmy do samego Pacanowa. Jako, że mieszkamy w Gdyni, która leży nad morzem postanowiliśmy wykonać kartkę o tematyce morskiej.

wsteczmdalejm

Skip to content