2020 Grupa 4

AHOJ, to my PIRACI !

„JUŻ CZAS, WIĘC RUSZAJ Z N AMI, KOLEGAMI PIRATAMI
JEŚLI CHCESZ OPŁYNIESZ CAŁY ŚWIAT …”

piraci_2018

Jesteśmy grupą Piratów. Mamy 5-6 lat i codziennie z uśmiechem wchodzimy do sali, ponieważ na naszym statku jest bezpiecznie, bajecznie i słonecznie. Naszą załogę tworzy 27 niezastąpionych przedszkolaków. Codziennie wspólnie z naszymi Paniami – Martą i Dorotą wypływamy w daleki rejs ku nowej przygodzie. Bardzo lubimy nowe zadania, ćwiczenia i zabawy, bo dzięki nim odkrywamy świat. Pomaga nam jeszcze Pani Sylwia, która dba o porządek w naszej sali, a także pomaga nam w codziennych czynnościach. Każdego dnia jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Wszystkim „PIRATOM” życzymy, aby kolejny rok w przedszkolu minął w radości, aby przyniósł olbrzymią ilość samych niezapomnianych chwil. 

Ahoj przygodo!
witamy wszystkie przedszkolaki
z PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”.

 

LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Pragniemy dać dzieciom radość ze spotkania ze Świętym Mikołajem. W tym roku nie mógł osobiście odwiedzić dzieci w przedszkolu. Wysłał swoich pomocników z życzeniami, a kiedy dzieci już wrócą do przedszkola tam również czeka na nich niespodzianka.

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ …
CZAS WIĘC NA PIECZENIE PIERNIKÓW

1 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Gdy ciasto było gotowe „Piraci” z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków.

 

PIERNICZKI JUŻ GOTOWE …
CZAS WIĘC NA ICH DEKOROWANIE

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

JESIEŃ W OGRODZIE

Jesień w pełni, wspaniała pogoda zachęca do zabaw na świeżym powietrzu.

ZABAWY Z LITERĄ „L”

W pierwszym tygodniu grudnia poznaliśmy wielką i małą literę „L, l”. Wykonaliśmy pracę plastyczną z poznaną przez nas literką. Wspólnie z Panią próbowaliśmy podzielić wyraz „lampa” na sylaby, a następnie na głoski.

ZABAWY MATEMATYCZNE

Kolejnym naszym zadaniem było przeliczanie śnieżynek, znajdujących się na butach Św. Mikołaja oraz wskazaniem odpowiedniej cyfry odpowiadającej liczbie śnieżynek.

ZABAWA Z LITERĄ „K, k”

W listopadzie bawiliśmy się z wielką i małą literą „K, k”. Najpierw zapoznaliśmy się z opowiadaniem o kropelce wody, a później musieliśmy odpowiedzieć na kilka pytań. Następnie dokonaliśmy analizy i syntezy sylabowej wyrazu kropla, a także staraliśmy się wskazać jaką głoskę słyszymy w nagłosie i w wygłosie.

 

ĆWICZENIA Z WIELKĄ I MAŁĄ LITERĄ „K, k”

W celu utrwalenia litery „K, k” zapoznaliśmy się z jej zapisem graficznym. Utrwalaliśmy sobie również jej kształt rysując po jej śladzie. Następnie próbowaliśmy odczytać sylaby otwarte i zamknięte przedstawione na cegiełkach.

 

dalejm

Skip to content