2020 Grupa 5 p1

WARZYWA I OWOCE

„Idą, idą witaminki
dla całej przedszkolnej rodzinki,
samo zdrowie, samo zdrowie
każdy Ci to powie…”

Jesień to czas zbioru najcenniejszych jej darów: warzyw i owoców.  Marynarze wielozmysłowo poznawali owoce i warzywa, układały i rozwiązywały o nich zagadki. Dzięki poznawaniu ich wartości dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie przez właściwe odżywianie. Poznały również literkę „O”, „o”.

 

NADCHODZI JESIEŃ

Jesień to doskonała pora roku, która daje wiele skarbów,W naszym ogrodzie sprawdzaliśmy czy jesień już do nas przyszła, a przy okazji poznawaliśmy drzewa ich liście i owoce. Zbieraliśmy kasztany,które chętnie wykorzystujemy do naszych zabaw matematycznych. Marynarze również  ulepili z plasteliny grzybki.

 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

29 września mieliśmy okazję spotkać się z policjantami, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Marynarze byli bardzo zaciekawieni i zadawali mnóstwo pytań. Nasi goście przygotowali dla nas niespodziankę. Dzieci mogły zwiedzić dwa policyjne auta i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Na koniec każdy Marynarz mógł zrobić sobie zdjęcie w policyjnej czapce.

 

TEATR QUFER – DROGOWY ZAWRÓT GŁOWY

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie teatralne „Drogowy zawrót głowy” w wykonaniu teatru Qufer.

 

BEZPIECZNIE I KULTURALNIE
UCZESTNICZYMY W RUCHU DROGOWYM

„Gdy zamierzasz przejść ulicę, musisz poznać tajemnicę,

1. Na chodniku przystań bokiem,
2. Popatrz w lewo bystrym okiem,
3. Skieruj w prawo wzrok sokoli,
4.Znów w lewo spójrz powoli,
5.Jezdnia wolna – więc swobodnie

Mogą po niej przejść przechodnie.”

Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, obejrzeliśmy film na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, później parami przechodziliśmy przez „zebrę”, a na koniec stworzyliśmy własne miasto z klocków.

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy „Dzień Kropki” jest to międzynarodowe święto kreatywności, odwagi i zabawy. Święto to stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Tego dnia obejrzeliśmy film „The Dot”. Poznaliśmy główną bohaterkę Vashti i jej historię. Każdy z nas mógł rozwinąć swoją wyobraźnie tworząc własną, niepowtarzalną kropkę.

 

ZABAWY W OGRODZIE

Uwielbiamy bawić się z naszymi kolegami i koleżankami w naszym ogrodzie przedszkolnym. Naszymi ulubionymi zabawami jest zabawa w cukiernię, „kucany berek” i gra w piłkę. W naszej piaskownicy przygotowujemy ciasta, torty oraz babeczki.

 

MATEMATYCZNE ZABAWY

„Matematyka jest królową nauk”- tak zwykło się mówić. Doskonale radzimy sobie z licznymi zadaniami, które codziennie są przed nami stawiane. Sprawia nam to wiele radości.

 

GIMNASTYKA WAŻNA SPRAWA

Dbamy o to, aby być zdrowym i sprawnym fizycznie. Doskonale wiemy, że regularne ćwiczenie jest bardzo ważne. Podczas gimnastyki zawsze towarzyszy nam uśmiech na twarzy.

PIERWSZE DNI WRZEŚNIA

Wakacje się skończyły, ale pogoda dalej nam dopisuje. Korzystamy z niej podczas codziennych zabaw w naszym przedszkolnym ogrodzie. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się wszyscy razem znowu spotkać i wspólnie pobawić.

wsteczm

Skip to content