covid-19, virus, coronavirus

Działania Przedszkola w Sytuacji Wystąpienia COVID-19

Drodzy Rodzice

ze względu na sytuację pandemiczną oraz rosnącą liczbę osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie, informujemy o podejmowanych działaniach w sytuacji wystąpienia COVID-19 w naszym przedszkolu.

W sytuacji wystąpienia Covid-19 rodziców i pracowników przedszkola obowiązuje całkowite stosowanie się do zaleceń Sanepidu.

1. Przedszkole prowadzi codzienny „Rejestr wejść do sal dydaktycznych” wszystkich osób, które mają kontakt z dziećmi. Nie dotyczy on dzieci stale przebywających w sali oraz ich nauczycieli i opiekunów.

2. Celem prowadzenia rejestru wymienionego w pkt. 1 jest, jak najszybsze ustalenie osób kontaktujących się z osobą z pozytywnym wynikiem Covid-19.

3. Przedszkole po uzyskaniu informacji o przypadku Covid-19 natychmiast informuje rodziców dzieci, które miały kontakt z osobą chorą.

4. Informacja przekazywana jest kolejno do gdyńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni.

5. W zależności od zaleceń Sanepidu, rodzice są zobowiązani: jak najszybciej odebrać dziecko z przedszkola i pozostać na kwarantannie do czasu uzyskania informacji z Sanepidu, kiedy dziecko może wrócić do przedszkola.

6. Rodzice oczekujący przed przedszkolem na odbiór dziecka, stosują się do zasady dystansu społecznego i konieczności założenia maseczki.

7. Pracownicy przedszkola podejmują zabiegi higieniczne i dezynfekcyjne opisane w obowiązującej Procedurze organizacji pracy, bezpieczeństwa  i higieny w Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w czasie pandemii COVID-19.

Z poważaniem
Dyrektor przedszkola

Skip to content