Kadra przedszkola

barbara_lubrycht

DYREKTOR PRZEDSZKOLA
mgr Barbara Lubrycht

Nauczyciel dyplomowany z 37 letnim stażem pedagogicznym, od 29 lat jest Dyrektorem naszego przedszkola. Tutaj realizuje swoją misję służenia najmłodszemu pokoleniu. Nieustannie tworzy jak najlepsze warunki rozwoju każdego dziecka. Jest wyjątkowo wrażliwa i empatyczna w stosunku do każdego człowieka, zwłaszcza tego najmniejszego. Jest bardzo dobrym organizatorem i gospodarzem naszej placówki, ciągle coś remontuje, modyfikuje, maluje, aby nasze przedszkole było coraz ładniejsze. Troszczy się o jak najlepszy wizerunek naszej placówki, z którą jest związana całym sercem. Pracy na rzecz dzieci i przedszkola poświęca bezgranicznie swój czas. W jej pamięci mieszczą się już tysiące imion dzieci, z którymi miała przyjemność pracować.

GRUPA I „DELFINKI” delfin2
justyna_swietlik_balon Justyna Świetlik-Bałon Nauczyciel kontraktowy, ukończyła Akademię im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika oraz studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. W przedszkolu pracuje od marca 2012 r. Nieustannie poszukuje nowych i ciekawych pomysłów na twórcze zabawy z dziećmi. Lubi czytać książki i na co dzień stara się zainteresować dzieci bogactwem dostępnej literatury, współpracuje z Biblioteką Miejską na Oksywiu.

 

Lucyna Kowalik Nauczyciel kontraktowy, ukończyła Politechnikę Koszalińską oraz studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Pracuje u nas niespełna 2 lata, jednak czuje się tutaj jak ”ryba w wodzie”. Nieustannie poszukuje inspiracji do pracy z dziećmi, doskonaląc swój warsztat pracy poprzez udział w rozmaitych kursach i szkoleniach. Podczas zajęć wykorzystuję tradycyjne i innowacyjne metody nauczania stymulujące wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Chciałaby, aby dzieci czuły się w przedszkolu jak w domu: bezpieczne i szczęśliwe.  lucyna-kowalik

 

iwona_makowska Iwona Makowska Pomoc nauczycielki. Najpierw udzielała się w przedszkolu jako rodzic, jest mamą Kuby i Agnieszki – naszych absolwentów. Od 10 lat troszczy się o dzieci, które są nam powierzone. Jest miła i wrażliwa, dostrzega potrzeby każdego człowieka, a zwłaszcza małego dziecka. Jest honorowym dawcą krwi. Uwielbia zwierzęta i w domu ma ukochanego pieska i trzy koty.

 

Iwona Ziober Pracownik obsługi. Pracuje w naszym przedszkolu od 9 lat. Dużo wcześniej przyprowadzała do nas swoje dzieci. Jest bardzo uczynna i miła zarówno do dzieci jak i pozostałych pracowników. Cechuje Ją duża wrażliwość. Kulturalna w stosunku do rodziców.  iwona_ziober

 

GRUPA II „MARYNARZE”

zegl2

Ewa Kręcioch Jest nauczycielem dyplomowanym z 23 letnim stażem pracy. Legitymuje się magisterskim wykształceniem pedagogicznym. Posiada dodatkowe kwalifikacje w zakresie terapii pedagogicznej. Jest uzdolniona plastycznie co przekłada się na rozwijanie zainteresowań i umiejętności dzieci. Podejmuje wiele ciekawych inicjatyw z dziećmi, m.in. działania ekologiczne, akcje głośnego czytania, organizuje  i bierze udział z dziećmi w różnych konkursach plastycznych odnosząc sukcesy. W naszym przedszkolu prowadzi terapię pedagogiczną. W codziennej pracy najważniejsze jest zadowolenie i radość dzieci.

ewa_krecioch

 

dorota_sikorska

Dorota Sikorska Nauczyciel dyplomowany z 27-letnim stażem pracy. Od 1-go września 2015 roku pełni również obowiązki wicedyrektora przedszkola. Ukończyła Studium Nauczycielskie, studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Nauk Społecznych na kierunku Pedagogika w zakresie nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego oraz Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego studia podyplomowe w zakresie ekologii, etyki i techniki. Posiada dodatkowe kwalifikacje w zakresie terapii pedagogicznej. Ukończyła szkolenie I i II stopnia w zakresie terapii ręki. W naszym przedszkolu prowadzi terapię pedagogiczną. Jest niezwykle twórczym nauczycielem, uzdolnionym plastycznie. Jest autorką strony internetowej przedszkola. Jest bardzo zaangażowana w pracy z dziećmi, podejmuje wiele działań wspólnie z nimi, rodzicami i środowiskiem lokalnym.

 

Marzena Schroeder Pracownik obsługi. Z naszym przedszkolem związała się najpierw jako rodzic, od września 2011 roku została naszym pracownikiem. Jest bardzo sumienna, obowiązkowa, a przede wszystkim wrażliwa i empatyczna. Jest bardzo miła dla dzieci i zauważa ich codzienne potrzeby i problemy, które w miarę swoich możliwości zaspokaja. marzena_schroeder

 

GRUPA III „ŻEGLARZE”

mary1a

edyta_zegarlicka Edyta Zegarlicka Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem pracy, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie pedagogiki wczesnej edukacji. Uzdolniona plastycznie i muzyczne, gra na gitarze, co bardzo uatrakcyjnia codzienną pracę z dziećmi. W codziennej pracy cechuje się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.

 

Małgorzata Kryszczak Nauczyciel dyplomowany z 31-letnim stażem pracy. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego oraz studia magisterskie na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Stara się, żeby każdy dzień w przedszkolu był dla dzieci atrakcyjny, żeby w trakcie wesołej zabawy zdobywały nowe wiadomości i umiejętności, ale przede wszystkim, żeby czuły się  szczęśliwe i bezpieczne. Praca z dziećmi, ich uśmiech a przede wszystkim postępy jakie osiągają, niezmiennie sprawiają wiele radości, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wolny czas  lubi spędzać z rodziną, spacerować brzegiem morza.  Uwielbia czytać dobre książki i tą pasją stara się zarazić również dzieci.

  malgorzata_kryszczak

 

anna_piatkowska Anna Piątkowska Pracownik obsługi.

 

Joanna Hewelt Pracownik obsługi. Pracuje od stycznia 2011 w naszym przedszkolu. Jest osobą bardzo życzliwą i zawsze uśmiechniętą. W codziennej pracy jest dla niej najważniejsze zadowolenie i radość każdego dziecka, którym służy w każdej sytuacji swoją pomocą. joanna_hewelt

 

GRUPA IV „PIRACI”

pirat2

Zdzisława Nowecka Nauczyciel dyplomowany, ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. J. Kochanowskiego w Kielcach, studia podyplomowe w zakresie logopedii, emisji i higieny głosu, kształcenia zintegrowanego na Uniwersytecie Gdańskim oraz wychowania przedszkolnego. W Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” pracuje 25 lat. Od wielu już lat prowadzi w naszym przedszkolu terapię logopedyczną. W pracy z dziećmi, jak i w życiu kieruje się sentencją „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

zdzislawa_nowecka 

 

malgorzata_grzeszczuk

Małgorzata Grzeszczuk Nauczyciel kontraktowy, legitymuje się magisterskim wykształceniem pedagogicznym. W zawodzie nauczyciela pracuje 6 lat. Nieustannie pogłębia doświadczenia zawodowe poprzez udział w różnych kursach i szkoleniach dla nauczycieli. W pracy z dziećmi preferuje wykorzystanie pedagogiki zabawy, w zakresie której doskonali swoją wiedzę. Nauczycielka jest uzdolniona plastycznie, tworząc piękne dekoracje i pomoce dla dzieci. 

 

Barbara Gałuszko W przedszkolu pracuje od września 2010 roku na stanowisku pomocy nauczyciela. Niezwykle spokojna i wrażliwa osoba, z wielkim sercem i oddaniem pracuje na rzecz najmłodszych dzieci. barbara_galuszko v

 

  sylwia_kasperska

Sylwia Kasperska Pracownik  obsługi. Pracuje w naszym przedszkolu od grudnia 2014 roku. Jest bardzo miła, zawsze uśmiechnięta do dzieci jak i do pozostałych pracowników przedszkola. Zauważa codzienne potrzeby i problemy najmłodszych przedszkolaków, zaspakajając je w miarę swoich możliwości.

 

GRUPA V „WILKI MORSKIE”

zlryb1

Maja Sarzyńska Nauczyciel kontraktowy, legitymuje się wykształceniem wyższym zawodowym. Od 2 września 2013 r. rozpoczęła pracę w naszym przedszkolu. Uwielbia pracę w grupie najmłodszej, bo nic tak nie cieszy, jak możliwość obserwowania  jak dzieci dojrzewają, stają się odważniejsze, uczą się nowych rzeczy i jak cieszą się ze swoich nowych postępów. Lubi kiedy jest żywiołowo i wesoło, zwłaszcza kiedy podczas zabawy wykorzystuje muzykę współczesną. Uzdolniona plastycznie, w wolnych chwilach maluje farbami olejnymi, pastelami. Główna tematyka prac to fantasy (elfy, wróżki, magiczne krainy), krajobrazy, martwa natura, a także mnóstwo pomocy w codziennej pracy z dziećmi.

maja_sarzynska

 

joanna_urban_bentkowska  Joanna Urban-Bentkowska Nauczyciel mianowany, od września 2013 r. rozpoczęła staż zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Legitymuje się 14 letnim stażem pracy, z czego jedenasty rok w Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami”. Wykształcenie wyższe pedagogiczne: ukończone 5-letnie studia magisterskie na kierunku Edukacja Elementarna na Uniwersytecie Opolskim oraz dwuletnie Podyplomowe Studium Logopedii i Terapii Pedagogicznej również w Opolu, a także kurs I stopnia Ruchu Rozwijającego W.Scherborne. W codziennej pracy wykorzystuje metody angażujące dziecko tj: pedagogikę zabawy, metodę dobrego startu, ruch rozwijający. W pracy z dziećmi największy nacisk kładzie na ich bezpieczeństwo, a także na konsekwentne przestrzeganie zasad.

 

Ewa Terebus Pracownik obsługi. Z naszym przedszkolem związała się najpierw jako rodzic, od września 2013 roku została naszym pracownikiem. Jest bardzo miła dla dzieci, zauważa ich codzienne potrzeby i problemy. Cechuje ją duża wrażliwość. Jest bardzo zaangażowana w codzienne wykonywanie swoich obowiązków. ewa_terebus

 INTENDENT PRZEDSZKOLA

mariola_masternak

Mariola Masternak

Pracę na tym stanowisku rozpoczęła w styczniu 2011 roku. Jest osobą bardzo życzliwą, zawsze uśmiechniętą, a przy tym gospodarną i uczynną.

SPECJALISTA DO SPRAW KADR I PŁAC

ewelina_onasz

Ewelina Onasz

Pracuje w naszym przedszkolu od 2015 r. 

KONSERWATOR PRZEDSZKOLA

leszek_kasperski

Leszek Kasperski

Pracuje z nami już od 6 lat. Jest złotą rączką, wykonuje bardzo wiele różnorodnych prac, aby nasze przedszkole funkcjonowało bezpiecznie i w estetycznych warunkach.

PERSONEL KUCHENNY

kucharki

Jolanta Szmidtka

Szefowa kuchni. Najpierw do przedszkola przyprowadzała swoje dzieci i tak Jej się spodobało, że teraz sama codziennie przychodzi. Jest bardzo pracowita i operatywna, z wielkim zaangażowaniem pracuje na rzecz dzieci. Piecze bardzo pyszne ciasta, które zajada się z przyjemnością.

Renata Stobiecka 

Pomocnik kucharki. Pracuje z nami od kilku lat, ale bardzo dzielnie sobie radzi w ogromnej kuchni. Troszczy się o jakość i estetykę posiłków, piecze pyszne drożdżowe ciasta. Zna po imieniu każde dziecko, dla każdego jest bardzo życzliwa i bardzo uśmiechnięta.

Angelika Mrozewska 

Pomocnik kucharki.