bicycle, girl, lifestyle

Kampania „Odprowadzam Sam”

Uprzejmie informujemy Rodziców, że w terminie od 7 września 2020 roku do 23 października 2020 roku bierzemy udział w kampanii „Odprowadzam Sam”.

W kampanii udział biorą wszystkie grupy z naszego przedszkola, które otrzymały plakaty-drzewka, na których za każdy dzień, kiedy dziecko przyjdzie pieszo do przedszkola (bądź przyjedzie wraz z opiekunem środkiem transportu publicznego (pamiętajmy o zasadach epidemiologicznych), na rowerze, deskorolce lub hulajnodze) otrzyma od nauczyciela zieloną naklejkę i umieści ją na plakacie. W przypadku, gdy dziecko przywożone jest samochodem, gorąco zachęcamy do pozostawienia samochodu min. 300 od placówki i przejścia pozostałego dystansu spacerem. Zadbamy w ten sposób o jakość powietrza przy przedszkolu.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały również zeszyty ćwiczeń związane z tematem zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego do wypełniania w grupie.

Zależy nam na:

  • zwiększeniu aktywności fizycznej wśród dzieci,
  • zwiększeniu świadomości dzieci o bezpieczeństwie ruchu drogowego i wpływie transportu na nasze otoczenie,
  • poprawie stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji spalin,
  • wprowadzaniu zdrowych nawyków transportowych wśród dzieci i ich opiekunów,
  • włączeniu elementów zrównoważonej mobilności do programów nauczania w gdyńskich placówkach,
  • inicjowaniu rozmów na temat wyboru środka transportu wśród dzieci i ich opiekunów.

Na koniec kampanii wszystkie grupy otrzymają certyfikaty udziału. Wszystkie placówki edukacyjne otrzymają sadzonki drzewka owocowego. Spośród wszystkich uczestników kampanii, którzy przyślą do 30.10 br. zdjęcia lub prezentacje multimedialne (np. z zajęć) z przebiegu kampanii oraz zdjęcia wyklejonych drzewek posiadających najwięcej naklejek na drzewkach wyłonionych zostanie 5 zwycięzców, na których czekać będą nagrody (1000 zł na grupę) oraz ciekawe zajęcia edukacyjne!

Zachęcamy do aktywnego udziału, dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie!

Skip to content