List do Rodziców

Drodzy Rodzice

w związku z decyzją Gminy Miasta Gdynia o otwarciu przedszkoli dla ograniczonej liczby dzieci pragnę poinformować o zmianach w funkcjonowaniu naszego przedszkola w okresie epidemii Covid-19, od 25 maja 2020r.

Zobowiązuję Rodziców do uważnego zapoznania się z Procedurą organizacji pracy, bezpieczeństwa i higieny w naszym przedszkolu, a szczególnie zasadami przyprowadzania i odbierania dziecka, jego pobytu w przedszkolu oraz postępowania  w razie zachorowania.

Proszę o wypełnienie załączonego oświadczenia i odesłanie skanu do 24 maja 2020r. na adres mailowy przedszkola przedszkole@p35.edu.gdynia.pl

Brak oświadczenia skutkuje nieprzyjęciem dziecka do przedszkola od  25 maja 2020r.

Od 25 maja będziemy funkcjonować w 5 grupach na innych zasadach:
Łącznie możemy przyjąć 54 dzieci / 1 dziecko na  4m²/
Grupa I – do 12 dzieci,
Grupa II – do 10 dzieci,
Grupa III – do 10 dzieci,
Grupa IV – do 12 dzieci,
Grupa V – do 10 dzieci,

Zostaniecie Państwo poinformowani telefonicznie, do której grupy przydzielone jest Wasze dziecko.

Dzieci muszą być przyprowadzone do przedszkola do godz. 8.00 ( do tej godziny trwa procedura sanitarna), po godzinie 8.00 nikt już do przedszkola nie będzie mógł wejść. Bardzo prosimy o dostosowanie się do obowiązujących procedur, ponieważ leży nam na sercu bezpieczeństwo dzieci i wszystkich pracowników.

Do poszczególnych grup są przydzielone dzieci: ze względu na  zadeklarowane przez  Państwa godziny uczęszczania oraz rodzeństwa. Dzieci będą w różnym wieku, może być tak, że nie będą w swoich macierzystych salach i ze swoimi nauczycielami, z którymi spotykały się przed pandemią. Przydzielone grupy będą niezmienne i nie będą się ze sobą kontaktować. Państwo nie będziecie mogli wchodzić do przedszkola, przyjdzie Wam pożegnać się ze swoim dzieckiem w progu przedszkola i poczekać cierpliwie, aż dziecko będzie miało zmierzoną temperaturę i bez przeszkód będzie mogło wejść do szatni przedszkola, gdzie opiekę roztoczy dyżurujący pracownik.

W przypadku temperatury, czy innych objawów chorobowych   musicie Państwo  zabrać dziecko do domu. Niezwykle ważny jest aktualny numer telefonu do Państwa, pod którym będziecie dostępni w każdej chwili.

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia w czasie pobytu  dziecka w przedszkolu, po poinformowaniu telefonicznym,  jesteście Państwo zobowiązani natychmiast odebrać dziecko.

Prosimy Państwa o pomoc  w przygotowaniu dziecka do zmian w funkcjonowaniu przedszkola.

Proszę o wytłumaczenie dziecku w miarę możliwości, dlaczego takie zmiany w przedszkolu są konieczne. Dlaczego panie będą miały maseczki, przyłbice, rękawiczki. Dlaczego zabawy na sali i w ogrodzie będą wyglądały inaczej. Dlaczego nie będą mogły się bawić z kolegami z innej grupy. Zapewne pytań będzie więcej, ale wierzymy w Państwa mądrość w wytłumaczeniu dzieciom  DLACZEGO WŁAŚNIE TAK.

Mogę zapewnić Państwa, że zrobimy wszystko, aby dzieci czuły się dobrze, były radosne i jak najłagodniej przeżyły ten trudny dla wszystkich czas. Patrzmy z nadzieją na przyszłość i lepszy czas, kiedy wszyscy wrócimy do normalności.                                            

Oświadczenie Rodziców pobierz

List od Wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia
Pana Bartosza Bartosiewicza

pobierz

W imieniu własnym i wszystkich pracowników
Barbara Lubrycht – dyrektor Przedszkola Nr 35 „Pod Żaglami”

Skip to content