Start_mikolaj

WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

p35_mikolaj 

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia,
pełnych spokoju, refleksji, rodzinnego ciepła,
bez pośpiechu, trosk i zmartwień
wśród tych bliższych i tych dalszych
spędzonych z prawdziwą miłością, szczerą radością

życzy

CAŁA SPOŁECZNOŚĆ
PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI”
W GDYNI

Przedszkole Nr 35  „Pod Żaglami” w Gdyni jest przedszkolem 5 – oddziałowym, do którego uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Zapewniamy bardzo dobre warunki do zabawy i edukacji wszystkim dzieciom, w tym również objętym jednorocznym przygotowaniem przedszkolnym.

Najważniejszym celem jaki przyświeca naszym działaniom jest radość i uśmiech każdego dziecka oraz zadowolenie Rodziców z jakości świadczonych przez nas usług.

Dziecko jest najważniejsze, jego rozwój, zainteresowania, zdolności i potrzeby nieustannie nas inspirują i zachęcają do poszukiwania coraz to nowszych metod pracy.

W swojej codziennej pracy wychowawczo-dydaktycznej stosujemy metody umożliwiające kreatywny rozwój dziecka, które umożliwiają dziecku decydować i dokonywać wyboru oraz poznawać własne możliwości, nabywać poczucie pewności i bezpieczeństwa w atmosferze wzajemnej akceptacji.

W naszym przedszkolu pragniemy przede wszystkim tworzyć rodzinną atmosferę,  przepełnioną wzajemnym  zrozumieniem, współpracą i pomocą świadczoną sobie nawzajem. Na takie właśnie relacje ogromny wpływ mają dyrektor, wszyscy pracownicy, rodzice i same dzieci. Do przedszkola przychodzi już kolejne pokolenie, dzieci rodziców, którzy sami stawiali u nas pierwsze kroki, a teraz przyprowadzają swoje pociechy. Następuje zamiana ról, z dzieci w rodziców, z rodziców w dziadków i tak już przez 35 lat wzajemnej współpracy i różnorodnych działań na rzecz dzieci. Nazwa przedszkola „Pod Żaglami” w swojej wymowie odnosi się do kultywowania przez nas tradycji morskich, ale również do samej istoty kształtowania różnych umiejętności dzieci poprzez spójne oddziaływanie przedszkola i rodziny. Tak jak żaglowiec, aby mógł płynąć po szerokich wodach, potrzebuje wiatru w żagle tak dzieci potrzebują wsparcia i mądrości osób dorosłych, aby mogły rozwijać swoje umiejętności i zdolności.

„TAK TRZYMAĆ”
Dyrektor przedszkola
Barbara Lubrycht
Skip to content