BIEG PO ZDROWIE 2 O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 44 W GDYNI - 8.01.2018 r.

Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój organizmu młodego człowieka. 8 stycznia dzieci wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez młodzież Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdyni.

 JASEŁKA JASEŁKA ZIELONA JODEŁKA - 19.12.2017 r.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. 19 grudnia w naszym przedszkolu były wystawiane „Jasełka” w formie pantomimy. W aktorów wcielili się Rodzice i Nauczyciele. Przygotowania do przedstawienia można zobaczyć w naszej galerii w folderze FILMIKI pod nazwą Jasełka 2017.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 12.12.2017 r.

12 grudnia dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów TEATRU GARGULEC „Dwa pingwiny Pink i Punk” i spotkać się ze Świętym Mikołajem. Na dalekim biegunie północnym żyją sobie dwa pingwiny. Grzeczny Pink i Punk - rozrabiaka. Czy warto budzić ze snu niedźwiedzia polarnego? Czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Czy można się śmiać z czyjegoś nieszczęścia? Pewne jest jedno - śnieżny taniec pingwinów rozweseli nawet smutasa. Bajka uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Piękne kostiumy, wesoła muzyka, dużo śmiechu i wspólnej zabawy.

PORANEK PATRIOTYCZNY – 10.11.2017 r.

W Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni z okazji Święta Niepodległości odbył się Poranek Patriotyczny, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki wraz personelem przedszkola. Program przygotowany przez dzieci z grupy V „Wilki morskie” miał charakter patriotyczny, a jego celem było kształtowanie tożsamości narodowej.

DZIEŃ RODZEŃSTWA - 22.10.2017 r.

Gdynia wprowadziła do kalendarza miejskich świąt Dzień Rodzeństwa. Będziemy go obchodzić każdego roku 22 października. Nasze przedszkole chętnie włączyło się do obchodów tego święta. Każda grupa w tym dniu przeprowadziła wiele wspólnych zabaw, a na koniec w formie plakatu dzieci w poszczególnych grupach innym kolegom i koleżankom z przedszkola przedstawili swoje rodzeństwo.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017 r.

13 października o godzinie 9.30 w sali grupy „Piraci” odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której przedszkolaki zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, a także tańca. Jak co roku, tak i w tym niektórzy pracownicy naszego przedszkola otrzymali nagrodę dyrektora. Wśród nagrodzonych była: Pani Małgorzata Kryszczak, Pani Joanna Urban-Bentkowska, Pani Ewa Terebus i Pani Sylwia Kasperska.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 02.10.2017 r.

2 października w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Teatru Qfer, którzy przygotowali dla nas przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zdziwiliśmy się bardzo, gdy o wcielenie się w najważniejsze role zostały poproszone najbardziej odważne przedszkolaki, które także wzięły udział w przedstawieniu. Przedstawienie pełne było niespodzianek, ponieważ oprócz klasycznej opowieści o Królewnie Śnieżce poruszone zostały tematy zdrowia, witamin, higieny jamy ustnej oraz potrzeba czytania dzieciom. Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych aktorów!

IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA – 29.09.17 r.

Dnia 29 września 2017 roku nasze przedszkolaki wzięły aktywny udział w IV Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni. W olimpiadzie wzięły również udział przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 11 „Pod Kasztanami”. Celem Olimpiady było rozbudzanie zainteresowań do matematyki, stymulowanie aktywności poznawczej wychowanków, rozwijanie rozumowania operacyjnego oraz kształtowanie odporności emocjonalnej. Dzieci wszystkie zadania wykonali poprawnie. Otrzymali piękne upominki, medale i dyplomy.

WARSZTATY Z RODZICAMI – WIELKA WYPRAWA – 27.09.17 r.

27 września o godzinie 16.00 dzieci z grupy „Żeglarze” wspólnie z Rodzicami wzięły udział w pierwszych warsztatach „Wielka wyprawa”. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy brali udział w morskiej wyprawie, w trakcie której czekały na żeglarzy i ich członków rodziny przeróżne zadania. Spotkanie sprawiło, że zarówno dzieci, jak i dorośli spędzili ze sobą w miłej atmosferze czas. Najczęściej goniąc przez codzienność zapominamy, że wspólnie spędzony czas z dzieckiem jest największym skarbem.

BIEG PO ZDROWIE – 26.09.17 r.

Dzieci z grupy „Żeglarze”, „Piraci”, „Wilki morskie” wzięły udział w „Biegu po zdrowie” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdyni. Z przyjemnością chciałybyśmy poinformować wszystkich Rodziców, że dzieciakom udało się zdobyć puchar. Byliśmy najliczniejszą placówką, która zgłosiła chęć udziału w biegu. Gratulujemy wszystkim dzieciom wyników. BRAWO !!!