JASEŁKA, JASEŁKA – 17.12.2019 r.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu 17 grudnia 2019 r. odbyły się Jasełka.

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ NAS – 06.12.2019 r.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ – niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

WARSZTATY Z RODZICAMI – 28.11.2019 r.

Święta tuż, tuż ... W końcu i MY poczuliśmy ich zapach. A to za sprawą pierniczków, które upiekliśmy w środę, a w czwartek wspólnie z Rodzicami zdobiliśmy białym lukrem, posypkami, złotymi i srebrnymi kuleczkami, kolorowymi pisakami. Zdobienie pierników mijało w bardzo miłej i przedświątecznej atmosferze.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 21.11.2019 r.

Pierwszą bardzo ważną uroczystością w życiu każdego dziecka przekraczającego próg przedszkola, jest pasowanie na przedszkolaka. Nasze „Delfinki” swoją pierwszą najważniejszą uroczystość obchodziły 21 listopada o godzinie 15.30. We wtorkowe popołudnie dzieci zaprosiły swoich najbliższych. Pasowanie miało szczególne znaczenie – dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków Przedszkola Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni.

PORANEK PATRIOTYCZNY – 09.11.2019 r.

9 listopada o godzinie 9.30 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w „Poranku patriotycznym” z okazji obchodów 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Z tej okazji grupa „Marynarzy” zaprosiła wszystkie dzieci i Panie na uroczysty Poranek Patriotyczny. Przedszkolaki ubrane w stroje galowe, z flagami i kotylionami zebrały się w sali „Piratów”, by wspólnie upamiętnić tą ważną dla wszystkich Polaków uroczystość. Najważniejszym momentem było odśpiewanie przez wszystkich naszego Hymnu Narodowego – Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób nasze przedszkolaki uczciły Święto Niepodległej Polski, a Poranek Patriotyczny to była niezapomniana lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – 14.10.2019 r.

14 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach pracowników naszego przedszkola pojawiły się uśmiechy. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym przedszkolakom, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Na uwagę zasługuje również fakt, że był to pierwszy występ dzielnych maluszków przed tak dużą publicznością. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości były kwiaty od Rodziców. Do kwiatów Rodzice dołączyli serdeczne życzenia, za które również serdecznie dziękujemy.

TEATRZYK QFER – 30.09.2019 r.

Pod koniec września dzieci gościły w naszym przedszkolu artystów Teatru Qfer z przedstawieniem „Majsterklepkowicz”. Tym razem mali widzowie wspólnie z bohaterami przedstawienia przekonali się, ile frajdy może sprawić majsterkowanie.

FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁEK – 30.09.2019 r.

30 września - o godzinie 9.00 na terenie naszego przedszkola odbyły się warsztaty edukacyjne „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁEK”. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajami pszczół i szczegółami ich życia.

TEATRZYK KUKIEŁKOWY - 24.09.2019 r.

24 września – miały okazję wziąć udział w teatrzyku kukiełkowym „Niezwykłe przygody Smoka Obiboka” w wykonaniu artystów Teatru Lokomotywa. Niezwykłe przygody smoka Obiboka to urocza opowieść o pożytkach płynących z dobrego zachowania, życzliwości, pracowitości, akceptacji, szacunku do ludzi, posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych. Toteż zachęta dla dzieci, aby unikać lenistwa, bałaganiarstwa, próżności, samolubstwa, agresji oraz prowadzić zdrowy tryb życia.