PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA DZIECI - 29.09.2014 r.

W dniu dzisiejszym o godzinie 9.00 przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Qfer, którzy przygotowali dla przedszkolaków spektakl „Nowe szaty cesarza”. Baśń zawierała naukę, że nie należy zawsze i każdemu przytakiwać, należy mieć swoje zdanie i odważnie je wyrażać.

66 URODZINY ZAPRZYJAŹNIONEGO PRZEDSZKOLA NR 11 „POD KASZTANAMI” – 17.10.2014 r.

17 października dzieci z grupy III i IV wzięły udział w urodzinach Przedszkola Nr 11 „Pod Kasztanami”. Wspólnie z przedszkolakami z zaprzyjaźnionego przedszkola spędziliśmy bardzo miło czas na wspólnej zabawie i harcach.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „DROGOWY ZAWRÓT GŁOWY” - 28.10.2014 r.

28 października 2014 przedszkole nasz odwiedzili artyści Teatru Qfer z przedstawieniem „Drogowy zawrót głowy”. Teatrzyk bardzo się wszystkim podobał. Dzieci (i nie tylko dzieci) miały okazję wykazać się znajomością zasad z kodeksu ruchu drogowego.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „KIEDY KRÓLA BOLI ZĄB” - 7.11.2014 r.

7 listopada 2014 dzieci z grupy III i IV wybrały się na przedstawienie teatralne „Kiedy króla boli ząb” w wykonaniu artystów teatru z Warszawy, które odbyło się na Scenie Gdynia Port. Mali widzowie w niezwykle widowiskowej konwencji poznali historię króla, zmagającego się z bólem zęba. Wszystko, jak w bajce, skończyło się dobrze. Dzieci nauczyły się, że wobec bólu wszyscy są równi, a pomoc im może tylko dentysta.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „MAJSTERKOWICZ” - 26.11.2014 r.

26 listopada 2014 o godzinie 9.00 przedszkolaki odwiedzili artyści z Teatru Qfer z przedstawieniem „Majsterkowicz”.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „SZYDEŁKOWA SZOPKA BABCI KLARY” - 1.12.2014 r.

1 grudnia 2014 dzieci z grupy III i IV wybrały się na przedstawienie teatralne „Szydełkowa szopka babci Klary” do Domu Kultury Gdynia Port. Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Aktorzy ożywili wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od ponad 2 tysięcy lat...

PLUSZAKOWE WARSZTATY - 3.12.2014 r.

3 grudnia 2014 roku od godziny 16.00 na terenie przedszkola odbyły się „Pluszakowe warsztaty” w trakcie, których rodzice wraz z dziećmi szyli pluszaki-przytulanki. Cel był szczytny, ponieważ dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla dzieci z Hospicjum „Bursztynowa przystań” w Gdyni.

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU - 9.12.2014 r.

9 grudnia 2014 roku przedszkole odwiedził nasze przedszkole Święty Mikołaj. W prezencie przywiózł dzieciom przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów TEATRU QFER.

BAŚŃ ZIMOWA - 15.01.2015 r.

15 stycznia 2015 roku o godzinie 9.00 w przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów TEATRU GARGULEC „Baśń zimowa”. Był to wesoły spektakl o przygodach Bałwanka, uczący dzieci zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. W przedstawieniu pojawiło się wiele barwnych postaci, między innymi Zajączek, Pani mróz. Czy wszystkie śnieżynki były takie same? Bałwanek próbował rozwiązać tę zagadkę. Wszystkiemu towarzyszyła świąteczna muzyka, wprowadzając do przedszkola zimowy nastrój.

ZABAWA KARNAWAŁOWA – 31.01.2015 r.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków był dniem niezwykłym, często wyczekiwanym przez wiele tygodni. Był atrakcją dla dzieci, która dostarczyła im wielu przeżyć i radości.

PIERWSZE SPOTKANIE ADAPTACYJNE – 17.02.2015 r.

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielkami.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI HOKEJOWEGO UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO NIEDŹWIADKI – 26.02.2015 r.

26 lutego 2015 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Hokejowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Niedźwiadki” - Patryk Muszyński i Szymon Wróbel wraz z trenerem. Dzieci nie tylko miały możliwość zobaczyć sprzęt i hokeistów, mogły też pograć w hokeja na parkiecie, przymierzyć sprzęt bramkarski i postrzelać na bramkę. Jak zawsze najwięcej zainteresowania wzbudził bramkarz i jego ekwipunek.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE – 27.02.2015 r.

27 lutego 2015 roku dzieci odwiedzili aktorzy TEATRU GARGULEC z przedstawieniem „Zakochany Troll”. Aby odwrócić czar zazdrosnej Wiedźmy, Elf zamieniony w Trolla, za radą mądrego Drzewa przenosi się do innych bajek, gdzie spełnia dobre uczynki: ratuje Czerwonego Kapturka przed wilkiem, budzi Śpiącą Królewnę. Wiele śmiechu, ale i mądre przesłanie traktujące o wyższości duszy nad pięknem zewnętrznym.

II SPOTKANIE ADAPTACYJNE – 17.03.2015 r.

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielkami.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE – 18.03.2015  r.

18 marca 2015 roku o godzinie 9.00 dzieci z naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w przedstawieniu „Kosmiczna przygoda”. Był to kosmicznie śmieszny i kosmicznie edukujący spektakl - o obrotach ciał niebieskich. Szalony naukowiec i jego gapowaty robot konstruowały na oczach dzieci wielką, srebrną rakietę. Niezdarny robot opóźniał pracę, ale w końcu nastąpiło WIELKIE ODLICZANIE. Polecieli w kosmos, gdzie przygoda goniła przygodę. Przedstawienie posiadało wspaniałą kurtynę w planety, kosmiczne kostiumy jak robot, ufoludek, efekty specjalne i piękną muzykę. Dzieci dzięki spektaklowi miały okazję zrozumieć „Co to jest i jak działa układ słoneczny” - same stawały się na chwilę planetami.

PRZYWITANIE PIERWSZEGO DNIA WIOSNY - 20.03.2018 r.

20 marca wszystkie dzieci z NASZEGO PRZEDSZKOLA NR 35 „POD ŻAGLAMI” wyszły na pierwszy wiosenny spacer, aby pożegnać zimę Marzanną i powitać wiosnę Gaikiem. Przedszkolaki były wesoło ubrane, szły z kwiatami, kolorowymi wstążkami i instrumentami muzycznymi, zwracając na siebie uwagę, zapraszając słoneczko i Panią Wiosnę. Tego dnia podczas spaceru miało miejsce zaćmienie słońca - następne będzie za 11 lat.

SPOTKANIE DZIECI Z GRUPY III I IV Z PREZYDENTEM MIASTA GDYNI – PANEM WOJCIECHEM SZCZURKIEM – 02.04.2015 r.

Ale wizyta! Dzieci z grupy III i IV odwiedziły Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka w Urzędzie Miasta Gdyni. To było dla dzieci wielkie przeżycie. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki zadawały Panu Prezydentowi pytania, jak i opowiadały o swoich pomysłach. Na koniec spotkania złożyły świąteczne życzenia i samodzielnie przygotowane słodkie upominki.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE – 9.04.2015 r.

9 kwietnia 2015 roku o godzinie 9.00 dzieci z naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w spektaklu „Wybierz numer 112” w wykonaniu artystów teatru GARGULEC. Przedstawienie pozwalało zapamiętać i zrozumieć do czego służy numer 112. Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwoliła nudzić się widzom. Wszystkie sytuacje wymagające użycia telefonu alarmowego zagrane były w charakterystyczny, kreskówkowy sposób - co sprawiło, że przekaz był bardzo sugestywny. Bajka pełna była piosenek, w których powtarzający się refren ułatwił zapamiętać ów numer 112.

SPOTKANIE Z MUZYKAMI ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ MARYNARKI WOJENNEJ W GDYNI - 16.04.2015 r.

W czwartek 16 kwietnia dzieci z naszego przedszkola odwiedziły muzyków z Orkiestry Marynarki Wojennej. Muzyka na żywo oczarowała nas swoim brzmieniem, słuchaliśmy jej z otwartymi buziami. Próbowaliśmy także rozpoznać niektóre z instrumentów grających w orkiestrze, co wcale nie było łatwe. Chętne przedszkolaki miały niepowtarzalną okazje dyrygować prawdziwą orkiestrą i świetnie spisały się w roli dyrygenta. Była to niezapomniana lekcja muzyki.

III ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 22.04.2015 r.

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielkami.

II MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA – 13 .05.2015 r.

13 maja na terenie naszego przedszkola odbyła się II Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna, w której udział brały dwie najstarsze grupy z Przedszkola Nr 11 „Pod Kasztanami” i z Przedszkola Nr 35 „Pod Żaglami”.

SPOTKANIE Z PSEM BALTICEM  I OPIEKUNEM PANEM ADAMEM BUCZYŃSKIM - 14.05.2015 r.

14 maja przedszkole nasze odwiedził najsłynniejszy pies świata - Baltic, uratowany przez pracowników Morskiego Instytutu Rybackiego z Gdyni pływających na statku Baltica. Towarzyszył mu jego właściciel – Adam Buczyński, oficer medyczny.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „PROT I FILIP” – 19.05.2015 r.

Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów, zaskakujących i pełnych humoru sytuacji, pokazuje jak wielką wartością w życiu każdego jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Jest to rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od największych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.

ZAKOŃCZENIE AKCJI „ODPROWADZAM SAM” - 05.2015 r.

W miesiącu maju zbliżyliśmy się do finału kampanii „Odprowadzam Sam". Wśród wielu przedszkolaków i ich rodziców widać wielki zapał i zaangażowanie w naszą akcję, którą można zauważyć na zazieleniających się drzewkach na plakatach. Celem kampanii było zachęcanie, aby rodzice/opiekunowie odprowadzali dzieci do przedszkola ekologicznymi środkami transportu. W przypadku, gdy nie ma innej możliwości dotarcia niż samochód, zachęcaliśmy, aby zaparkować nieco dalej od budynku przedszkola i pokonać pozostałą odległość kilkuminutowym spacerem. Po zakończeniu akcji „Odprowadzam Sam" doszliśmy do wniosku, że dzieci mają ogromny wpływ na wybór środków transportu. Często skutecznie namawiają na przybycie pieszo, rowerem, hulajnogą, autobusem, trolejbusem lub zaparkowanie samochodu dalej od przedszkola.

SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI „ARKA GDYNIA” – 02.06.2015 r.

2 czerwca z okazji obchodów Dnia Dziecka przedszkole odwiedzili piłkarze drużyny „ARKA GDYNIA”: Marcin Warcholak, Maciej Wardziński oraz Michał Marcjanik. W tym dniu przedszkolaki posiadali ze sobą klubowe barwy (szaliki, koszuli, czapki). Po przywitaniu piłkarzy całe przedszkole pięknie wykonało kawałek "Roty" . Po krótkim przedstawieniu się, piłkarze chętnie odpowiadali na pytania najmłodszych. Dzieci miały również okazję wykonać rzuty karne, w których każdy z podopiecznych miał szansę pokonać zawodnika. Na zakończenie spotkania piłkarze składali autografy na balonikach, chorągiewkach i kartkach. Spotkanie ze sportowcami na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Było cudownie!