DRUŻYNA „NIEDŹWIADKÓW” W PRZEDSZKOLU – 27.09.2016 r.

27 września przedszkole odwiedziła drużyna „Niedźwiadków” (hokeiści) z Gdyni. Wśród zawodników był absolwent naszego przedszkola, Patryk Muszyński oraz jego kolega Szymon Wróbel. Chłopcy opowiedzieli dzieciom czym jest hokej na lodzie/rolkach, na czym polega, jakiego sprzętu potrzebują do uprawiania tej dyscypliny sportu. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem spoglądały na hokeistów.

SPOTKANIE Z TREFLIKAMI - 12.10.2016 r.

12 października dzieci uczestniczyły w wycieczce do wytwórni filmów animowanych „TREFL”. W studio przedszkolaki poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i zobaczyły jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Wizyta skończyła się w kinie "Studio" pokazem filmu „Przygody Treflików”.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 14.10.2016 r.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 20.10.2016 r.

20 października dzieci wzięły udział w przedstawieniu „Legendy znad morza” Teatru Qfer. Dyl Sowizdrzał, trefniś, błazen i szelma, proponuje Kramarce Barbarce główną rolę w swoim przedstawieniu w zamian za rumiane jabłuszko ze straganu. Barbarka daje się namówić i oboje opowiadają historie znad morza: "O krasnoludkach z Cygańskiej Górki", "O Flądrze - dobrej i złej sławie" i "Dlaczego morze jest słone?". Nieoczekiwanie pojawia się góral ze stadem owiec... Powstają uniwersalne, rozśpiewane historie mogące nauczyć, rozweselić i zaciekawić.

KONCERT SKRZYPCOWY - 28.10.2016 r.

28 października dzieci miały okazję wziąć udział w koncercie skrzypcowym w wykonaniu artysty Pana Iwana Szmigelskiego.

WARSZTATY Z RODZICAMI - 9.11.2016 r.

W dniu 9 listopada br. (środa) o godz. 16.30 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne pt.: „Aniołek dla Hospicjum”. W czasie spotkania Rodzice, dzieci i personel naszego przedszkola wykonywali aniołki z masy solnej, które zostaną sprzedane na kiermaszu, a dochód przeznaczony będzie na rzecz Gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

PORANEK PATRIOTYCZNY - 10.11.2016 r.

W Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni z okazji Święta Niepodległości odbył się Poranek Patriotyczny, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki wraz personelem przedszkola. Program przygotowany przez dzieci miał charakter patriotyczny, a jego celem było kształtowanie tożsamości narodowej.

PORANEK PATRIOTYCZNY GDYŃSKICH  PRZEDSZKOLAKÓW - 15.11.2016 r.

15 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w poranku patriotycznym, który odbył się w sali Widowiskowej Klubu 3 Flotylli Okrętów. Poniżej link do uroczystości którą można obejrzeć na kanale YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?y=43yVw5rDn8A

ANDRZEJKI W GRUPIE MARYNARZY - 29.11.2016 r.

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Wspólnie z Rodzicami spotkaliśmy się 29 listopada, by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU - 6.12.2016 r.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

SPOTKANIE RODZICÓW I PERSONELU PRZED WYSTĘPEM JASEŁKOWYM - 13.12.2016 r.

13 grudnia personel przedszkola spotkali się godzinach popołudniowych na próbie przed jasełkami. Czy przedstawienia, w których główne role grają Rodzice i nauczyciele, a widzami są dzieci, staną się w Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni zostaną tradycją? Prawdopodobnie tak! Taka zamiana ról jest okazją do wspaniałej zabawy dla samych Rodziców, którzy rzadko kiedy mają szansę wcielić się w rolę np. diabełka czy aniołka. Jednak najważniejsze jest to, że żadne przedstawienia czy teatrzyki, które przedszkolaki mają okazję zobaczyć, nie wywołują na ich twarzach takiego uśmiechu i nie wzbudzają takiego zachwytu jak te, w których grają ich rodzice.

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE „MARYNARZY” - 15.12.2016 r.

15 grudnia w grupie „Marynarzy” odbyło się spotkanie wigilijne. W tym szczególnym dniu dzieci wysłuchały bajki świątecznej, którą czytali Rodzice, zaprezentowały w szczególny sposób kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, a następnie wspólnie z Rodzicami zabrali się do zdobienia pierniczków, które wcześniej upiekli w przedszkolu. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło kolęd, pastorałek, których słuchaliśmy podczas zdobienia pierników oraz świątecznych i noworocznych życzeń.

II ETAP WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH „ANIOŁEK DLA HOSPICJUM” - 16.11.2016 r.

W dniu 16 listopada (środa) o godz. 16.30 w naszym przedszkolu odbył się II etap warsztatów plastycznych pt.: „Aniołek dla Hospicjum”. W czasie spotkania Rodzice, dzieci i personel naszego przedszkola malowali aniołki z masy solnej, które zostały wykonane tydzień wcześniej, a zostaną sprzedane na kiermaszu, a dochód przeznaczony będzie na rzecz Gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY - 3.12.206 r.

3 grudnia na terenie przedszkola odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy w trakcie którego sprzedawane były aniołki wykonane na warsztatach plastycznych „Aniołek dla Hospicjum”. Dochód ze sprzedaży aniołków przeznaczony zostanie dla Gdyńskiego Hospicjum Dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE „ŻEGLARZY” 15.12.2016 r.

15 grudnia w grupie „ŻEGLARZY” odbyło się spotkanie wigilijne. Świąteczne warsztaty z Rodzicami to czas na fajną zabawę i wykonanie pięknych ozdób na naszą grupową choinkę. Teraz prezentuje się wyjątkowo pięknie.

„JASEŁKA” W WYKONANIU RODZICÓW I NAUCZYCIELI - 20.12.2016 r.

20 grudnia 2016 roku w przedszkolu odbyły się niezwykłe jasełka – niecodzienne, ponieważ udział w nich wzięli rodzice i nauczyciele. Rodzicom jak i nauczycielom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 21.12.2016 r.

21 grudnia 2016 roku o godzinie 9.00 odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu teatru „Włóczykij” pt. „Prawdziwy skarb pirata Groszka”. Bajka była o dobrym Groszku, który został zmuszony do zaciągnięcia się na prawdziwy piracki statek, dowodzony przez złego, ale strachliwego kapitana Rudofutrego. Jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko jednak skończyło się szczęśliwie, a dzieci przekonały się, że warto być dobrym i tolerancyjnym. Maluchy, zgodnie z założeniami przedstawień teatru „Włóczykij”, i tym razem czynnie uczestniczyły w przygodzie, poznając przy tym urocze maskotki: pacynkę – małpkę i kukiełkę – strusia.

PIERWSZE SPOTKANIE ADAPTACYJNE - 18.01.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Tak wyglądało nasze wspólne pierwsze spotkanie 18 stycznia 2017 roku w godzinach od 16.00 do 17.00.

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPACH MŁODSZYCH - 3.02.2017 r.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W dniu 03.02.2017 o godzinie 9.00 odbył się bal karnawałowy w grupach młodszych.

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPACH STARSZYCH - 3.02.2017 r.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W dniu 03.02.2017 o godzinie 12.30 odbył się bal karnawałowy w grupach starszych.

DRUGIE SPOTKANIE ADAPTACYJNE - 15.02.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Tak wyglądało nasze wspólne pierwsze spotkanie 15 lutego 2017 roku w godz. od 16.00 do 17.00.

III SPOTKANIE ADAPTACYJNE – 15.03.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Tak wyglądało nasze wspólne trzecie spotkanie.

CZWARTE SPOTKANIE ADAPTACYJNE - 19.04.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami.

SPOTKANIE Z ZESPOŁEM KASZUBSKIM ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 43 W GDYNI – 25.04.2017 r.

25 kwietnia 2017 roku o godzinie 9:00 dzieci z naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w występie ZESPOŁU KASZUBSKIEGO ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 43 W GDYNI. W trakcie spotkania rozstrzygnięty został konkurs literacki „Gdynia wierszem malowana”.

PIĄTE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 17.05.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami.

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI ŻANDARMERII WOJSKOWEJ W MŁODSZYCH GRUPACH - 30.05.2017 r.

30 maja o godzinie 11.00 w grupie „Marynarzy” i w grupie „Delfinki” odbyło się spotkanie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej wraz z psem służbowym. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się czym zajmują się żołnierze żandarmerii, jakie posiadają wyposażenie, w jaki sposób wykonują swoje zadania, jak należy zachowywać się w kontakcie z nieznajomym, groźnym psem, a także jak unikać zagrożeń ze strony zwierząt. Przedszkolaki zobaczyły również pokaz tresury psa służbowego. Utrwaliły podstawowe zasady ruchu drogowego.

DZIEŃ DZIECKA – 01.06.2017 r.

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je w tym roku wewnątrz przedszkola, ponieważ zabrakło słońca nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci. Mimo nieciekawej pogody dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Największą atrakcją tego dnia był BAL PRZEBIERAŃCÓW. Radość dzieci była ogromna. W trakcie balu odbyły się liczne konkursy, zabawy muzyczno – taneczne, zawody zręcznościowo – sportowe. Jak przystało na Dzień Dziecka - nie zabrakło słodyczy.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” – 02.06.2017 r.

2 czerwca nasze przedszkole odwiedziła młodzież Gimnazjum Nr 11 w Gdyni. Uczniowie przygotowali przedstawienie pantomimy „Królewna Śnieżka”. Ruchy, gesty, mimika twarzy to główne atrybuty naszych aktorów. Piękne przedstawienie nagrodzono dużymi brawami. Dziękujemy.

SZÓSTE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 07.06.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami.

FESTYN RODZINNY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM - 14.06.2017 r.

14 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. To już kolejna edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości. Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Rodzinne spotkanie w przedszkolnym ogrodzie poprowadziła FIRMA SMART_LAB. W programie festynu były ciekawe doświadczenia chemiczne, zabawy przy muzyce, konkursy i inne niespodzianki. Festyn przybrał formę charytatywną na rzecz dalszego leczenia naszych przedszkolaków – PATRYKA i KUBY. Bardzo dziękujemy Rodzicom za czynny udział w Festynie Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!