FESTYN RODZINNY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM - 14.06.2017 r.

14 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. To już kolejna edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości. Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Rodzinne spotkanie w przedszkolnym ogrodzie poprowadziła FIRMA SMART_LAB. W programie festynu były ciekawe doświadczenia chemiczne, zabawy przy muzyce, konkursy i inne niespodzianki. Festyn przybrał formę charytatywną na rzecz dalszego leczenia naszych przedszkolaków – PATRYKA i KUBY. Bardzo dziękujemy Rodzicom za czynny udział w Festynie Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!

SZÓSTE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 07.06.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” – 02.06.2017 r.

2 czerwca nasze przedszkole odwiedziła młodzież Gimnazjum Nr 11 w Gdyni. Uczniowie przygotowali przedstawienie pantomimy „Królewna Śnieżka”. Ruchy, gesty, mimika twarzy to główne atrybuty naszych aktorów. Piękne przedstawienie nagrodzono dużymi brawami. Dziękujemy.

DZIEŃ DZIECKA – 01.06.2017 r.

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je w tym roku wewnątrz przedszkola, ponieważ zabrakło słońca nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci. Mimo nieciekawej pogody dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Największą atrakcją tego dnia był BAL PRZEBIERAŃCÓW. Radość dzieci była ogromna. W trakcie balu odbyły się liczne konkursy, zabawy muzyczno – taneczne, zawody zręcznościowo – sportowe. Jak przystało na Dzień Dziecka - nie zabrakło słodyczy.

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI ŻANDARMERII WOJSKOWEJ W MŁODSZYCH GRUPACH - 30.05.2017 r.

30 maja o godzinie 11.00 w grupie „Marynarzy” i w grupie „Delfinki” odbyło się spotkanie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej wraz z psem służbowym. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się czym zajmują się żołnierze żandarmerii, jakie posiadają wyposażenie, w jaki sposób wykonują swoje zadania, jak należy zachowywać się w kontakcie z nieznajomym, groźnym psem, a także jak unikać zagrożeń ze strony zwierząt. Przedszkolaki zobaczyły również pokaz tresury psa służbowego. Utrwaliły podstawowe zasady ruchu drogowego.

PIĄTE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 17.05.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami.

SPOTKANIE Z ZESPOŁEM KASZUBSKIM ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 43 W GDYNI – 25.04.2017 r.

25 kwietnia 2017 roku o godzinie 9:00 dzieci z naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w występie ZESPOŁU KASZUBSKIEGO ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 43 W GDYNI. W trakcie spotkania rozstrzygnięty został konkurs literacki „Gdynia wierszem malowana”.

CZWARTE SPOTKANIE ADAPTACYJNE - 19.04.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami.

III SPOTKANIE ADAPTACYJNE – 15.03.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Tak wyglądało nasze wspólne trzecie spotkanie.

DRUGIE SPOTKANIE ADAPTACYJNE - 15.02.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Tak wyglądało nasze wspólne pierwsze spotkanie 15 lutego 2017 roku w godz. od 16.00 do 17.00.

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPACH STARSZYCH - 3.02.2017 r.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W dniu 03.02.2017 o godzinie 12.30 odbył się bal karnawałowy w grupach starszych.

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPACH MŁODSZYCH - 3.02.2017 r.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W dniu 03.02.2017 o godzinie 9.00 odbył się bal karnawałowy w grupach młodszych.

PIERWSZE SPOTKANIE ADAPTACYJNE - 18.01.2017 r.

Na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Aby zapobiec negatywnym przeżyciom, zarówno małego, i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Tak wyglądało nasze wspólne pierwsze spotkanie 18 stycznia 2017 roku w godzinach od 16.00 do 17.00.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 21.12.2016 r.

21 grudnia 2016 roku o godzinie 9.00 odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu teatru „Włóczykij” pt. „Prawdziwy skarb pirata Groszka”. Bajka była o dobrym Groszku, który został zmuszony do zaciągnięcia się na prawdziwy piracki statek, dowodzony przez złego, ale strachliwego kapitana Rudofutrego. Jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko jednak skończyło się szczęśliwie, a dzieci przekonały się, że warto być dobrym i tolerancyjnym. Maluchy, zgodnie z założeniami przedstawień teatru „Włóczykij”, i tym razem czynnie uczestniczyły w przygodzie, poznając przy tym urocze maskotki: pacynkę – małpkę i kukiełkę – strusia.

„JASEŁKA” W WYKONANIU RODZICÓW I NAUCZYCIELI - 20.12.2016 r.

20 grudnia 2016 roku w przedszkolu odbyły się niezwykłe jasełka – niecodzienne, ponieważ udział w nich wzięli rodzice i nauczyciele. Rodzicom jak i nauczycielom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko.

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE „ŻEGLARZY” 15.12.2016 r.

15 grudnia w grupie „ŻEGLARZY” odbyło się spotkanie wigilijne. Świąteczne warsztaty z Rodzicami to czas na fajną zabawę i wykonanie pięknych ozdób na naszą grupową choinkę. Teraz prezentuje się wyjątkowo pięknie.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY - 3.12.206 r.

3 grudnia na terenie przedszkola odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy w trakcie którego sprzedawane były aniołki wykonane na warsztatach plastycznych „Aniołek dla Hospicjum”. Dochód ze sprzedaży aniołków przeznaczony zostanie dla Gdyńskiego Hospicjum Dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.

II ETAP WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH „ANIOŁEK DLA HOSPICJUM” - 16.11.2016 r.

W dniu 16 listopada (środa) o godz. 16.30 w naszym przedszkolu odbył się II etap warsztatów plastycznych pt.: „Aniołek dla Hospicjum”. W czasie spotkania Rodzice, dzieci i personel naszego przedszkola malowali aniołki z masy solnej, które zostały wykonane tydzień wcześniej, a zostaną sprzedane na kiermaszu, a dochód przeznaczony będzie na rzecz Gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE „MARYNARZY” - 15.12.2016 r.

15 grudnia w grupie „Marynarzy” odbyło się spotkanie wigilijne. W tym szczególnym dniu dzieci wysłuchały bajki świątecznej, którą czytali Rodzice, zaprezentowały w szczególny sposób kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, a następnie wspólnie z Rodzicami zabrali się do zdobienia pierniczków, które wcześniej upiekli w przedszkolu. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło kolęd, pastorałek, których słuchaliśmy podczas zdobienia pierników oraz świątecznych i noworocznych życzeń.

SPOTKANIE RODZICÓW I PERSONELU PRZED WYSTĘPEM JASEŁKOWYM - 13.12.2016 r.

13 grudnia personel przedszkola spotkali się godzinach popołudniowych na próbie przed jasełkami. Czy przedstawienia, w których główne role grają Rodzice i nauczyciele, a widzami są dzieci, staną się w Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni zostaną tradycją? Prawdopodobnie tak! Taka zamiana ról jest okazją do wspaniałej zabawy dla samych Rodziców, którzy rzadko kiedy mają szansę wcielić się w rolę np. diabełka czy aniołka. Jednak najważniejsze jest to, że żadne przedstawienia czy teatrzyki, które przedszkolaki mają okazję zobaczyć, nie wywołują na ich twarzach takiego uśmiechu i nie wzbudzają takiego zachwytu jak te, w których grają ich rodzice.

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU - 6.12.2016 r.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

ANDRZEJKI W GRUPIE MARYNARZY - 29.11.2016 r.

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Wspólnie z Rodzicami spotkaliśmy się 29 listopada, by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

PORANEK PATRIOTYCZNY GDYŃSKICH  PRZEDSZKOLAKÓW - 15.11.2016 r.

15 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w poranku patriotycznym, który odbył się w sali Widowiskowej Klubu 3 Flotylli Okrętów. Poniżej link do uroczystości którą można obejrzeć na kanale YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?y=43yVw5rDn8A

PORANEK PATRIOTYCZNY - 10.11.2016 r.

W Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni z okazji Święta Niepodległości odbył się Poranek Patriotyczny, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki wraz personelem przedszkola. Program przygotowany przez dzieci miał charakter patriotyczny, a jego celem było kształtowanie tożsamości narodowej.

WARSZTATY Z RODZICAMI - 9.11.2016 r.

W dniu 9 listopada br. (środa) o godz. 16.30 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne pt.: „Aniołek dla Hospicjum”. W czasie spotkania Rodzice, dzieci i personel naszego przedszkola wykonywali aniołki z masy solnej, które zostaną sprzedane na kiermaszu, a dochód przeznaczony będzie na rzecz Gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

KONCERT SKRZYPCOWY - 28.10.2016 r.

28 października dzieci miały okazję wziąć udział w koncercie skrzypcowym w wykonaniu artysty Pana Iwana Szmigelskiego.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 20.10.2016 r.

20 października dzieci wzięły udział w przedstawieniu „Legendy znad morza” Teatru Qfer. Dyl Sowizdrzał, trefniś, błazen i szelma, proponuje Kramarce Barbarce główną rolę w swoim przedstawieniu w zamian za rumiane jabłuszko ze straganu. Barbarka daje się namówić i oboje opowiadają historie znad morza: "O krasnoludkach z Cygańskiej Górki", "O Flądrze - dobrej i złej sławie" i "Dlaczego morze jest słone?". Nieoczekiwanie pojawia się góral ze stadem owiec... Powstają uniwersalne, rozśpiewane historie mogące nauczyć, rozweselić i zaciekawić.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 14.10.2016 r.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie.

SPOTKANIE Z TREFLIKAMI - 12.10.2016 r.

12 października dzieci uczestniczyły w wycieczce do wytwórni filmów animowanych „TREFL”. W studio przedszkolaki poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i zobaczyły jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Wizyta skończyła się w kinie "Studio" pokazem filmu „Przygody Treflików”.

DRUŻYNA „NIEDŹWIADKÓW” W PRZEDSZKOLU – 27.09.2016 r.

27 września przedszkole odwiedziła drużyna „Niedźwiadków” (hokeiści) z Gdyni. Wśród zawodników był absolwent naszego przedszkola, Patryk Muszyński oraz jego kolega Szymon Wróbel. Chłopcy opowiedzieli dzieciom czym jest hokej na lodzie/rolkach, na czym polega, jakiego sprzętu potrzebują do uprawiania tej dyscypliny sportu. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem spoglądały na hokeistów.