KAMPANIA ODPROWADZAM SAM – 13 .06.2018 r.

Z przyjemnością informujemy, że grupa „Żeglarzy” znalazła się wśród 5 zwycięskich grup w kampanii "Odprowadzam Sam”. 13 czerwca na terenie naszego przedszkola odbyło się uroczyste wręczenie nagrody.

FESTYN RODZINNY – 12.06.2018 r.

12 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. To już kolejna edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości. Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Rodzinne spotkanie w przedszkolnym ogrodzie poprowadziła FIRMA SMART_LAB. W programie festynu były ciekawe doświadczenia chemiczne, zabawy przy muzyce, konkursy i inne niespodzianki. Bardzo dziękujemy Rodzicom za czynny udział w Festynie Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!

DZIEŃ DZIECKA – 30.05.2018 r.

Jak co roku dzieci w naszym przedszkolu obchodziły swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Największą atrakcją tego dnia był BAL PRZEBIERAŃCÓW na świeżym powietrzu. Radość dzieci była ogromna. W trakcie balu odbyły się liczne konkursy, zabawy muzyczno – taneczne. Jak przystało na Dzień Dziecka - nie zabrakło słodyczy oraz przedszkolnego grilla.

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ – 16.05.2018 r.

W ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak” dzieci z grupy IV „Piraci” miały okazję uczestniczyć w spotkaniu ze Strażą Miejską. Głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

V ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 16.05.2018 r.

16 maja 2018 roku w godzinach od 16.00 do godziny 17.00 na terenie naszego przedszkola odbyły się V ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla dzieci, które od 1 września będą chodziły do naszego przedszkola. Wszystkim dzieciakom dopisywał wspaniały humor. Buziaczki były uśmiechnięte, a dzieciaki radosne ze wspólnego spotkania i wspólnych zabaw.

PRZEGLĄD PIOSENKI MORSKIEJ I TURYSTYCZNEJ – 27.04.2018 r.

27 kwietnia 2018 roku w godzinach 9.00-12.00 najstarsze dzieci reprezentowały nasze przedszkole w IV Przeglądzie Piosenki Morskiej i Turystycznej „Morzem malowane”, który odbył się w Klubie Garnizonowym III Flotylli Okrętów ul. Rondo Bitwy pod Oliwą Honorowy Patronat nad przeglądem objął Prezydent Miasta Pan Wojciech Szczurek, patronat medialny Radio Gdańsk.

ROZWIĄZANIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO – 20.04.2018 r.

20 kwietnia 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Ekologicznego „ŚMIECIAKI-CUDAKI”-„EKOLOGICZNY POJAZD”. Po podliczeniu głosów przez Komisję podajemy do wiadomości, że: I miejsce – Zofia M. z grupy „DELFINKI”, II miejsce – Michał B. z grupy „ŻEGLARZE”, III miejsce – Marcel S. z grupy „ŻEGLARZE”, Seweryn B. z grupy „PIRACI”, wyróżnienie – Leon B. z grupy „MARYNARZE”, Stanisław B. z grupy „Delfinki”. Wszystkim dzieciom i Rodzicom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE – 20.04.2018 r.

20 kwietnia 2018 roku dzieci z najstarszej grupy „Wilki Morskie” zaprosiły wszystkie przedszkolaki na przedstawienie „Królewna Śmieszka i ekoludki”. Dzieci zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom spektakl który, przygotowali z okazji zakończenia projektu ekologicznego „Lider lokalnej ekologii”. Przedstawienie bardzo spodobało się nauczycielom i przedszkolakom. Wszyscy docenili grę aktorską i talent dzieci nagradzając ich brawami i owacjami na stojąco.

IV ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 18.04.2018 r.

18 kwietnia 2018 roku w godzinach od 16.00 do godziny 17.00 na terenie naszego przedszkola odbyły się IV ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, a lubią wspólne zabawy wśród rówieśników. Wszystkim dzieciakom dopisywał wspaniały humor. Buziaczki były uśmiechnięte, a dzieciaki radosne ze wspólnego spotkania i wspólnych zabaw.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE – 16.04.2018 r.

16 kwietnia 2018 roku o godzinie 9.00 dzieci miały okazję wziąć udział w przedstawieniu teatralnym „Zaczarowany koszyczek” w wykonaniu artystów TEATRU GARGULEC. To ciepła baśń o Babci i Krasnalu, którzy odwiedzani są przez inne, najczęściej psotne postacie. Myszka, Kotek, Zbójnik, Pies i Zajączek, to barwni bohaterowie, którzy przyciągnęli uwagę najmłodszych widzów. Dużym atutem przedstawienia były kolorowe kostiumy, wykonane z dbałością o każdy detal. Bajka przeplatana była łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Spektakl pozwolił rozkochać się maluchom w prawdziwym teatrze.

SPOTKANIE W OPEC GDYNIA-10.04.2018 r.

10 kwietnia 2018 roku wspólnie z dziećmi odwiedziliśmy przedsiębiorstwo OPEC Gdynia, które zajmuje się produkcją, dystrybucją i dostawą energii cieplnej oraz wytwarzaniem energii elektrycznej. OPEC zaspakaja potrzeby klientów w zakresie dostawy ciepła w sposób: nowoczesny, bezpieczny, niezawodny, przyjazny środowisku.

KAMPANIA „ODPROWADZAM SAM” – 03.04.2018 r.

Od 3 kwietnia bierzemy udział w szóstej edycji kampanii dla gdyńskich publicznych przedszkoli i szkół podstawowych pn. „Odprowadzam Sam”. Kampania ma charakter edukacyjno-promocyjny i ma za zadanie zachęcić dzieci w wieku 3-7 lat (wszystkie przedszkolne grupy wiekowe oraz klasy „0” szkół podstawowych) i ich rodziców do regularnego chodzenia pieszo do przedszkola lub szkoły.

III ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 28.03.2018 r.

28 marca 2018 roku w godzinach od 16.00 do godziny 17.00 na terenie naszego przedszkola odbyły się III ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, a lubią wspólne zabawy wśród rówieśników. Wszystkim dzieciakom dopisywał wspaniały humor. Buziaczki były uśmiechnięte, a dzieciaki radosne ze wspólnego spotkania i wspólnych zabaw.

PRZYWITANIE WIOSNY – 20.03.2018 r.

Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu przedszkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

BIEG PO ZDROWIE 3 – 12.03.2018 r.

Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój organizmu młodego człowieka. 12 marca 2018 roku dzieci wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez młodzież Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdyni.

SPOTKANIE Z JASZCZURKĄ AGAMĄ BRODATĄ – 19.02.2018 r.

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać jaszczurkę – AGAMĘ BRODATĄ. Poznały zwyczaje tego gatunku jaszczurki, dowiedziały się, jak żyje i co zjada na śniadanie. Przedszkolaki dzięki spotkaniu się z jaszczurką odkryły, że choć ONA nie łasi się jak kot i nie merda ogonem jak pies, to może być świetnym przyjacielem człowieka.

DRUGIE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE – 15.02.2018 r.

15.02.2018 roku w godzinach od 16.00 do godziny 17.00 na terenie naszego przedszkola odbyły się II ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, a lubią wspólne zabawy wśród rówieśników. Wszystkim dzieciakom dopisywał wspaniały humor. Buziaczki były uśmiechnięte, a dzieciaki radosne ze wspólnego spotkania i wspólnych zabaw.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE – 12.02.2018 r.

12.02.2018 roku o godzinie 9.00 w naszym przedszkolu dzieci miały okazję wziąć udział w przedstawieniu „Zakochany Troll” w wykonaniu artystów TEATRU GARGULEC. Aby odwrócić czar zazdrosnej Wiedźmy, Elf zamieniony w Trolla, za radą mądrego Drzewa przenosi się do innych bajek, gdzie spełnia dobre uczynki: ratuje Czerwonego Kapturka przed wilkiem, budzi Śpiącą Królewnę. Wiele śmiechu ale i mądre przesłanie traktujące o wyższości duszy nad pięknem zewnętrznym. Piękne kostiumy i dekoracje, wielorakość postaci - dwa Elfy, Wiedźma, Troll, Drzewo, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna i niesamowity Krasnolud (z tego kostiumu jesteśmy dumni najbardziej).

ZIMOWA OLIMPIADA – 09.02.2018 r.

09.02.2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się zimowa olimpiada sportowa. Na wzór olimpijskich tradycji rywalizację poprzedziła ceremonia otwarcia z uroczystym wniesieniem znicza, przemarsz i prezentacja drużyn. Zmagania sportowe zaczęły się od ślubowania sportowców i odśpiewaniem przedszkolnego hymnu olimpijskiego. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwała Pani Dyrektor oraz nauczycielki.

BAL KARNAWAŁOWY – 25.01.2018 r.

25.01.2018 roku odbył się „Bal Karnawałowy”. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

BAL ABSOLWENTA – 24.01.2018 r.

24 STYCZNIA 2018 roku odbył się na terenie naszego przedszkola „BAL ABSOLWENTA”, w którym udział wzięły dzieci, które w ubiegłym roku ukończyły przedszkole. Przygotowano dla wychowanków wiele atrakcji – zabawne konkursy, świetną muzykę, oprawę świetlną, a wszystko to przy pysznym poczęstunku. Wszyscy zebrani bawili się świetnie, a kto nie był niech żałuje.

PIERWSZE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE - 17.01.2018 r.

17 stycznia 2018 roku w godzinach od 16.00 do godziny 17.00 na terenie naszego przedszkola odbyły się I ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, a lubią wspólne zabawy wśród rówieśników. Wszystkim dzieciakom dopisywał wspaniały humor. Buziaczki były uśmiechnięte, a dzieciaki radosne ze wspólnego spotkania i wspólnych zabaw.

BIEG PO ZDROWIE 2 O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 44 W GDYNI - 8.01.2018 r.

Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój organizmu młodego człowieka. 8 stycznia dzieci wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez młodzież Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdyni.

 JASEŁKA JASEŁKA ZIELONA JODEŁKA - 19.12.2017 r.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. 19 grudnia w naszym przedszkolu były wystawiane „Jasełka” w formie pantomimy. W aktorów wcielili się Rodzice i Nauczyciele. Przygotowania do przedstawienia można zobaczyć w naszej galerii w folderze FILMIKI pod nazwą Jasełka 2017.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 12.12.2017 r.

12 grudnia dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów TEATRU GARGULEC „Dwa pingwiny Pink i Punk” i spotkać się ze Świętym Mikołajem. Na dalekim biegunie północnym żyją sobie dwa pingwiny. Grzeczny Pink i Punk - rozrabiaka. Czy warto budzić ze snu niedźwiedzia polarnego? Czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Czy można się śmiać z czyjegoś nieszczęścia? Pewne jest jedno - śnieżny taniec pingwinów rozweseli nawet smutasa. Bajka uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Piękne kostiumy, wesoła muzyka, dużo śmiechu i wspólnej zabawy.

PORANEK PATRIOTYCZNY – 10.11.2017 r.

W Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni z okazji Święta Niepodległości odbył się Poranek Patriotyczny, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki wraz personelem przedszkola. Program przygotowany przez dzieci z grupy V „Wilki morskie” miał charakter patriotyczny, a jego celem było kształtowanie tożsamości narodowej.

DZIEŃ RODZEŃSTWA - 22.10.2017 r.

Gdynia wprowadziła do kalendarza miejskich świąt Dzień Rodzeństwa. Będziemy go obchodzić każdego roku 22 października. Nasze przedszkole chętnie włączyło się do obchodów tego święta. Każda grupa w tym dniu przeprowadziła wiele wspólnych zabaw, a na koniec w formie plakatu dzieci w poszczególnych grupach innym kolegom i koleżankom z przedszkola przedstawili swoje rodzeństwo.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017 r.

13 października o godzinie 9.30 w sali grupy „Piraci” odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której przedszkolaki zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, a także tańca. Jak co roku, tak i w tym niektórzy pracownicy naszego przedszkola otrzymali nagrodę dyrektora. Wśród nagrodzonych była: Pani Małgorzata Kryszczak, Pani Joanna Urban-Bentkowska, Pani Ewa Terebus i Pani Sylwia Kasperska.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - 02.10.2017 r.

2 października w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Teatru Qfer, którzy przygotowali dla nas przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zdziwiliśmy się bardzo, gdy o wcielenie się w najważniejsze role zostały poproszone najbardziej odważne przedszkolaki, które także wzięły udział w przedstawieniu. Przedstawienie pełne było niespodzianek, ponieważ oprócz klasycznej opowieści o Królewnie Śnieżce poruszone zostały tematy zdrowia, witamin, higieny jamy ustnej oraz potrzeba czytania dzieciom. Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych aktorów!

IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA – 29.09.17 r.

Dnia 29 września 2017 roku nasze przedszkolaki wzięły aktywny udział w IV Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni. W olimpiadzie wzięły również udział przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 11 „Pod Kasztanami”. Celem Olimpiady było rozbudzanie zainteresowań do matematyki, stymulowanie aktywności poznawczej wychowanków, rozwijanie rozumowania operacyjnego oraz kształtowanie odporności emocjonalnej. Dzieci wszystkie zadania wykonali poprawnie. Otrzymali piękne upominki, medale i dyplomy.

WARSZTATY Z RODZICAMI – WIELKA WYPRAWA – 27.09.17 r.

27 września o godzinie 16.00 dzieci z grupy „Żeglarze” wspólnie z Rodzicami wzięły udział w pierwszych warsztatach „Wielka wyprawa”. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy brali udział w morskiej wyprawie, w trakcie której czekały na żeglarzy i ich członków rodziny przeróżne zadania. Spotkanie sprawiło, że zarówno dzieci, jak i dorośli spędzili ze sobą w miłej atmosferze czas. Najczęściej goniąc przez codzienność zapominamy, że wspólnie spędzony czas z dzieckiem jest największym skarbem.

BIEG PO ZDROWIE – 26.09.17 r.

Dzieci z grupy „Żeglarze”, „Piraci”, „Wilki morskie” wzięły udział w „Biegu po zdrowie” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdyni. Z przyjemnością chciałybyśmy poinformować wszystkich Rodziców, że dzieciakom udało się zdobyć puchar. Byliśmy najliczniejszą placówką, która zgłosiła chęć udziału w biegu. Gratulujemy wszystkim dzieciom wyników. BRAWO !!!