Z życia przedszkola

Kampania „Odprowadzam Sam” dobiegła końca. Nie oznacza to oczywiście, że kończymy zrównoważone podróże do przedszkoli. W dalszym ciągu będziemy kontynuować to, co zapoczątkowaliśmy – wraz z rodzicami będziemy docierać do przedszkola pieszo, na rowerze, hulajnodze, środkiem komunikacji miejskiej. Chcielibyśmy podzielić się z informacją, że grupa „Rybki” otrzymała wyróżnienie w kampanii. Nagrodą był udział w warsztatach laboratoryjnych na terenie przedszkola prowadzonych przez firmę Smart_Lab z Gdańska. Tematem warsztatów był „Suchy lód i tajemnicza chmurka”.

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola zakończyły udział w kampanii „Odprowadzam Sam”, która miała zachęcić dzieci i ich opiekunów do korzystania z ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola. Kampania promowała aktywność fizyczną i wyrabiała zdrowe nawyki.

Pierwszą bardzo ważną uroczystością w życiu każdego dziecka przekraczającego próg przedszkola, jest pasowanie na przedszkolaka. Nasze „Delfinki” swoją pierwszą najważniejszą uroczystość obchodziły 27 października. Pasowanie miało szczególne znaczenie – dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków Przedszkola Nr 35 „Pod Żaglami” w Gdyni.

29 września 2020 roku w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów, którzy przedstawili nam zasady ruchu drogowego i przeprowadzili rozmowę na temat bezpieczeństwa na drodze.

Dwie grupy z naszego przedszkola biorą udział w projekcie edukacyjnym „Idź ty lepiej Koziołeczku , szukać swego Pacanowa”, który wprowadza dzieci w świat literatury dziecięcej, promuje czytelnictwo, wychowanie do wartości , kształtuje właściwe postawy społeczne. „Piraci” i „Rybki” w każdym miesiącu wykonują po dwa zadania podstawowe i jedno zadanie specjalne począwszy od września 2020 do czerwca 2021.